Najpopularniejszy w Polsce blog z kategorii food&travel
CZYTASZ

Lodowa Mapa Polski: Lody na Starowiślnej w Krakowi...

Lodowa Mapa Polski: Lody na Starowiślnej w Krakowie

Kiedy wiosną zaczęliśmy ten cykl, najczęściej polecaną lodziarnią była ta na Starowiślnej w Krakowie. Jest kilka takich miejsc w Polsce, do których stoją niekończące się kolejki. Zawsze. Różnica między nami, a tymi, co pomysł zerżnęli jest taka, że my w tych kolejkach rzeczywiście stoimy. Tym razem też zapowiadało się na godzinę stania, ale okazało się, że chętnych na lody czekających w karnym wężyku przed nami ubywa szybko i sprawnie.

IMG_4486

System mają ten sam, który ma wrocławska Roma – najpierw płacimy, a później inna osoba nakłada lody. Sprawnie, szybko i bez bólu. W sumie czekaliśmy jakiś kwadrans, więc do przeżycia. Lody robią na mleku, a kulka kosztuje 2,70 zł. Jest tylko kilka smaków do wyboru. My trafiliśmy na: waniliowe, bakaliowe, kakaowe, borówkowe, malinowe, truskawkowe i kawowe.

IMG_4489

Cała nasza czwórka była zgodna co do tego, że borówkowe są rozkosznym numerkiem jeden. Intensywnie owocowe, bardzo prawdziwe. Zaraz za nimi ustawiły się w kolejce bakaliowe, w których chyba więcej jest bakalii, niż lodów i znakomite malinowe – równie mocno owocowe, jak borówkowe, z chrupiącymi pesteczkami malin. Znakomita sprawa.

IMG_4490

Słabiej wypadły waniliowe, w których nijak wyczuć się wanilii nie da, nie wspominając o jej czarnych ziarenkach, które powinno być przecież widać gołym okiem. Gdyby opisano je jako śmietankowe, pewnie by uszły. Kakaowe też umiarkowanie intensywne w smaku, by nie powiedzieć „przeciętne”, choć wiem, że mają wielu zagorzałych fanów. Wszystkie są też lekko wodniste i dość szybko się topią, brak im tej kremowości i ciężkości prawdziwie uczciwych lodów. Nie twierdzę jednakowoż, że nie są uczciwe. Są. Ale da się lepiej.

W ogólnym rozrachunku lody na Starowiślnej wypadają na plus i spokojnie możemy je polecić, ale bez tego zachwytu, który towarzyszył nam podczas wizyty w Słodkim Leniuchu, Białobrzegach czy w Romie. Jeśli macie do polecenia Wasze ulubione lodziarnie w Krakowie, to chętnie zanotuję każdy warty odwiedzenia adres. Te na Starowiślnej są dobre, ale hej!, stać cię, Krakowie na więcej!

pigs4

Magda

Info

fb
ul. Starowiślna 83, Kraków