Najpopularniejszy w Polsce blog z kategorii food&travel
CZYTASZ

Gruszczyńscy – lodowa legenda /Białobrzegi

Gruszczyńscy – lodowa legenda /Białobrzegi

Ten adres nie był nam obcy i prędzej, czy później musiał trafić na Lodową Mapę Polski. To są Jacka smaki z dzieciństwa – jeździł tam z rodzicami na lody jako smarkacz, a teraz jeździmy razem. Grylażowe to absolutny hit i nie ma takiej opcji, aby tego smaku zabrakło w jakimkolwiek zestawie.

Smaków jest zwykle kilka do wyboru. Fenomenalne są śmietankowe i czekoladowe, choć truskawkowym czy malinowym też nie sposób odmówić rewelacyjnego smaku. Miewają też niecodzienne smaki, na przykład kasztanowe. Kulka kosztuje 2,50 zł, a kolejka jest prawie zawsze. Są też rurki z bitą śmietaną, ale chyba cieszą się mniejszą popularnością. Tak przynajmniej wynika z moich obserwacji.

Lodziarnia Gruszczyńskich została założona w 1936 roku i nie rozrosła się w wielką cukiernię z ciastkami z papieru. Po prostu pozostali przy tym, co wychodzi im najlepiej. I to jest dobre i chwalebne, albowiem są to lody prawdziwe, wciąż produkowane według starej receptury, cudownie ciężkie i kremowe.

IMG_0869

Podpatrywałam jakie smaki wybierają ludzie z kolejki. Nie było chyba ani jednej osoby, która nie wzięłaby chociaż jednej kulki grylażowych, a byli również tacy, którzy brali trzy lub cztery kulki o tym smaku. I ja to rozumiem, ja to szanuję. Też zjedliśmy po dwie kulki i wróciliśmy po grylażowe. Chyba zaczynamy być Lodowymi Potworami.

W sprawie dobrych lodów próbowaliśmy też powęszyć w Radomiu, ale odjechaliśmy z kwitkiem. Wszyscy, jak jeden mąż, twierdzili że w Radomiu na dobre lody jeździ się do Białobrzegów. A skoro z Radomia można, to z Warszawy też, zgadza się? Fajna wycieczka i dzieciaki powinny być zachwycone. Zwłaszcza, że na weekend zapowiadają piękną pogodę.

pigs5

Magda

Info

fb
ul. Krakowska 6, Białobrzegi