Najpopularniejszy w Polsce blog z kategorii food&travel

Lodowa Mapa Polski: Gruszczyńscy – lodowa legenda

Share on facebook
Share on twitter
Share on print
Share on email

Ten adres nie był nam obcy i prędzej, czy później musiał trafić na Lodową Mapę Polski. To są Jacka smaki z dzieciństwa – jeździł tam z rodzicami na lody jako smarkacz, a teraz jeździmy razem. Grylażowe to absolutny hit i nie ma takiej opcji, aby tego smaku zabrakło w jakimkolwiek zestawie.

Smaków jest zwykle kilka do wyboru. Fenomenalne są śmietankowe i czekoladowe, choć truskawkowym czy malinowym też nie sposób odmówić rewelacyjnego smaku. Miewają też niecodzienne smaki, na przykład kasztanowe. Kulka kosztuje 2,50 zł, a kolejka jest prawie zawsze. Są też rurki z bitą śmietaną, ale chyba cieszą się mniejszą popularnością. Tak przynajmniej wynika z moich obserwacji.

Lodziarnia Gruszczyńskich została założona w 1936 roku i nie rozrosła się w wielką cukiernię z ciastkami z papieru. Po prostu pozostali przy tym, co wychodzi im najlepiej. I to jest dobre i chwalebne, albowiem są to lody prawdziwe, wciąż produkowane według starej receptury, cudownie ciężkie i kremowe.

IMG_0869

Podpatrywałam jakie smaki wybierają ludzie z kolejki. Nie było chyba ani jednej osoby, która nie wzięłaby chociaż jednej kulki grylażowych, a byli również tacy, którzy brali trzy lub cztery kulki o tym smaku. I ja to rozumiem, ja to szanuję. Też zjedliśmy po dwie kulki i wróciliśmy po grylażowe. Chyba zaczynamy być Lodowymi Potworami.

W sprawie dobrych lodów próbowaliśmy też powęszyć w Radomiu, ale odjechaliśmy z kwitkiem. Wszyscy, jak jeden mąż, twierdzili że w Radomiu na dobre lody jeździ się do Białobrzegów. A skoro z Radomia można, to z Warszawy też, zgadza się? Fajna wycieczka i dzieciaki powinny być zachwycone. Zwłaszcza, że na weekend zapowiadają piękną pogodę.

pigs5

Magda

Info

fb
ul. Krakowska 6, Białobrzegi

Share on facebook
Share on twitter
Share on print
Share on email

6 odpowiedzi

  1. Uważam, że lody u Gruszczyńskich są przereklamowane. Kiedyś fakt, były wspaniałe, ale od ok. 2 lat to już nie to co kiedyś. Chyba że ktoś lubi takie mało słodkie lody to mogą mu smakować, ale dla mnie lody powinny być zdecydowanie słodkie i mieć intensywny smak a tego ostatnio w Białobrzegach nie ma. Zdecydowanie bardziej smakują mi lody w Grójcu w cukierni u Łomży. Zarówno ja jak i żona uważamy, że są zdecydowanie smaczniejsze od białobrzeskich. Może po drodze do Białobrzegów wstąpicie kiedyś do Grójca bo ciekawi mnie Wasza opinia.

  2. Grylażowe są przepyszne. Ale śmietankowe to kwintesencja tego jak powinny smakować lody. Lubię też jagodowe. Gęste, ciężkie lody, niedosłodzone niewiadomo jak, smak sam w sobie a nie sztuczny syf. Do tego można zwykły wafelek zamienić na słodki rożek. Kto za dzieciaka raz spróbował tych lodów, będzie po nie wracał.

Dodaj komentarz