Najpopularniejszy w Polsce blog z kategorii food&travel

Lodowa Mapa Polski: Lody Bałtyckie – najprawdziwsze lody na śmietanie. Wspaniałe!

Share on facebook
Share on twitter
Share on print
Share on email

To chyba już ostatni post z tej serii w bieżącym sezonie. Ale za to jaki wspaniały! Lody Bałtyckie to moje ostatnie nadmorskie odkrycie. Tak dla odmiany nie są to “lody rzemieślnicze” z proszku, tylko najprawdziwsze lody na śmietanie. Oto Lody Bałtyckie – koniecznie musicie tę nazwę zapamiętać!

Mają sporo smaków do wyboru, w sezonie zmieniają się dość dynamicznie i można trafić na ciekawe propozycje. Robione na śmietanie, na jajach, na dobrych owocach, absolutnie czuć to w smaku. Śmietanka kaszubska smakuje jak najprawdziwsza śmietana, kasza manna z truskawkami jest ciut za słodka, ale wciąż przepyszna, malaga jak za starych, dobrych czasów, ale moim hitem są te o smaku oleju z pestek dyni. Trochę smakują pistacjami, trochę olejem z pestek dyni, są kremowe i powalająco smaczne.

 

Wypijecie tu też wcale niezłą kawę, zjecie pyszne, chrupiące gofry i nawet teraz, gdy sezon można uznać za zamknięty i temperatura nie pieści – oni wciąż mieli klientów. Dla zwolenników bezpieczniejszych smaków jest słony karmel, banan z karmelem, czekolada z wiśnią, beza z malinami, mascarpone z czarną porzeczką czy stracciatella. Absolutnie Wam te lody polecam, są tak cudownie kremowe i prawdziwe, że moje wewnętrzne dziecko aż zakwiczało z uciechy.

Pamiętajcie, że mają trzy lokalizacje. Być może się to w kolejnym sezonie zmieni, więc sprawdźcie na ich stronie www, do której linkuję niżej.

I jedzcie prawdziwe lody na zdrowie!

Magda

Info

www fb

Spodobał Ci się ten wpis? To fajnie 🙂 Będzie mi miło, jeśli go udostępnisz. Dziękuję!

Share on facebook
Share on twitter
Share on print
Share on email

Dodaj komentarz