Najpopularniejszy w Polsce blog z kategorii food&travel

Capri, Neapol i Wybrzeże Amalfi – bardzo subiektywny przewodnik kulinarny

Share on facebook
Share on twitter
Share on print
Share on email

Capri

Verginiello

Knajpa, za którą nie dalibyście pięciu złotych. Polecona przez lokalesa, wcale nie tak łatwa do odnalezienia. Wejście obiecuje gastro-koszmar, a tymczasem jest dokładnie odwrotnie. Cudowny widok, znakomite ryby i owoce morza. Bardzo warto, zwłaszcza, że trafienie na tak bardzo turystycznej wyspie, jaką jest Capri, do uczciwie karmiącej knajpy jest zadaniem dość karkołomnym. Do tego naprawdę przyzwoite ceny.

Gdzie?
Via lo Palazzo, przy poczcie po schodkach w dół

Neapol

Pizzeria da Michele

Jeśli Neapol, to pizza. A jeśli pizza w Neapolu, to najlepsza. Jeśli u da Michele jest najlepsza pizza w Neapolu, a Neapol jest stolicą pizzy, to można przyjąć, że jest to najlepsza pizza na świecie. Nie potwierdzam i nie zaprzeczam, bo przecież nie jedliśmy we wszystkich pizzeriach świata, ale rzeczywiście jest fenomenalna i żadna inna już nie doskakuje do tego poziomu. Przygotujcie się na godzinne oczekiwanie w kolejce.

Gdzie?
Via Cesare Sersale, 1 / 3, 80139 Napoli

Wybrzeże Amalfi

Da Ciccio – Amalfi

Z pięknym, panoramicznym widokiem na morze i znakomitą kuchnią. Jedliśmy u nich kilka razy pod rząd. Ich ryby i owoce morza uzależniają, choć desery mają do kitu i ich nie polecam. Ale za to świetne pasty i niezły wybór win. Ich domowe limoncello i meloncello jest absolutnym hitem.

Gdzie?
Via Nazionale per Sorrento, Amalfi

Covo dei Saraceni – Positano

Fenomenalna piwnica z winami, bardzo dobre makarony i ryby, a do tego znakomite położenie w centrum Positano, tuż nad brzegiem morza. Niezłe klasyczne włoskie desery i obsługa na bardzo wysokim poziomie.

Gdzie?
Via Regina Giovanna 5, 84017 Positano

Vicolo della Neve – Salerno

Totalnie nieturystyczna knajpa, skryta przed wzrokiem ciekawskich, w środku sami Włosi. Prawdziwa południowa kuchnia, taka domowa i do bólu prawdziwa. Prawie wszystko przygotowują w piecu, a ich świńska skóra w sosie pomidorowym to prawdziwa petarda. Jeśli więc zechcecie spróbować czegoś autentycznego, to Vicolo della Neve będzie do tego celu znakomitym miejscem.

Gdzie?
Vicolo della Neve 24, Salerno

La Vinicola – Pompeje

Niech Wam nie przyjdzie zamawiać tam tzw. menu turystycznego. Właściwie ani tam, ani w żadnym innym miejscu na świecie. Idźcie w owoce morza. Ich ośmiornica jest oszałamiająco dobra, ale i kalmarom niczego nie brakuje. Bardzo smaczna i autentyczna włoska kuchnia.

Gdzie?
Via San Michele 15, 80045 Pompei

Smacznego!

Magda

Share on facebook
Share on twitter
Share on print
Share on email

2 Responses

  1. Jeżeli miała by Pani jeszcze okazję być w Positano gorąco polecam Il Ritrovo. Restaurację poleconą przez localsów u których mieszkaliśmy, co prawda daleko od centrum ale dla gnocchi w sosie dyniowym z krewetkami naprawdę warto :).

Dodaj komentarz