Najpopularniejszy w Polsce blog z kategorii food&travel
CZYTASZ

Pizzeria Da Michele, Neapol, Włochy

Pizzeria Da Michele, Neapol, Włochy

www fb

Via Cesare Sersale, 1 / 3
80139 Napoli

IMG_5904

Margharita czy marinara? U Da Michele nie ma innego wyboru. Ale chyba w niczym to nie przeszkadza, w kolejce widocznej na zdjęciu staliśmy dwukrotnie – raz wieczorem, raz w południe, za każdym razem przeszło godzinę. Pora nie ma żadnego znaczenia, zawsze jest komplet i kilkadziesiąt osób czekających na miejsce.

IMG_5923

Pewnie w dużym stopniu do popularności Da Michele przyczynił się film „Eat, pray, love”, w którym Julia Roberts właśnie w tym miejscu zajadała się pizzą, co nie zmienia faktu, że jest to najlepsza pizza jaką jadłam w życiu. Jasne, że spróbowaliśmy obu, nie bylibyśmy sobą. Obie są genialnie pyszne. Tak pyszne, że mimo braku miejsca w żołądku dopychasz do końca ze zwykłego łakomstwa. Po prostu nie sposób się oderwać od talerza.

IMG_5927

No i cały ten urok z otwartą kuchnią, panią wydającą numerki w drzwiach, Papą siedzącym w wejściu przy kasie, uwijającymi się kucharzami… I zapachy, zamieszanie, tłok, smak, smak, smak.

IMG_5929

Chrupiąca na brzegach, cieniutka, z doskonałym sosem pomidorowym i świetnej jakości, ciągnącą się mozarellą. Wierzcie mi, nie potrzeba nic więcej do pełni szczęścia.

IMG_5918

Cała misteria wykonania, szybkość i dokładność, kiedy widzisz, że pizza nie leży tak po prostu w piecu; jest podrzucna, przekładana, by dokładnie opiekła się w każdym miejscu, później na minutę ląduje na kamieniu, by mogła odetchnąć i już jest u ciebie na talerzu. Cały proces nie zajmuje więcej niż trzy minuty.

Niby placek, a nie można się nie zakochać.

No i ceny, które przy tej ilości chętnych mnie lekko zszokowały – za najbardziej wypasioną, z podwójną mozzarellą płaciliśmy pięć euro, czyli grosze za coś, czego nie jesteś w stanie przestać jeść.

IMG_5925

Papa nadzoruje, nabija na kasę i jest przesympatyczny.

IMG_5931

Cóż, zostawiam was w tym miejscu, gdyż poczułam nieodpartą potrzebę zjedzenia czegoś. A będąc w Neapolu udajcie się do Da Michele KONIECZNIE. Nie zawiedziecie się, obiecuję.

5 pigs

Magda

P.S.

Szukajcie naszych wlep – oznaczamy miejsca godne polecenia. Tu jak widać rekomendacji jest masa.

IMG_5935