Najpopularniejszy w Polsce blog z kategorii food&travel
CZYTASZ

Trattoria Oro di Napoli, Łomianki

Trattoria Oro di Napoli, Łomianki

www fb

ul. Kolejowa 144, Łomianki

Kiedyś obiecałam, że jeszcze będzie o dobrym włoskim i niniejszym dotrzymuję słowa. Przy trasie wylotowej z Warszawy na Gdańsk, w Łomiankach jest knajpka z włoską flagą, która z pozoru może się wydawać mało interesująca. Ale pozory mylą.

Spokojnie mogę napisać, że jest to najlepsze włoskie jakie jadłam w Polsce, amen. Tak, wiem, zdania są podzielone lecz co do jednego wszyscy są zgodni – jest przepysznie. Sama nie wiem czemu tak długo zwlekałam z dodaniem tego postu? Może trochę chciałam to miejsce dla siebie? Ale do rzeczy – właściciel to rodowity neapolitańczyk, mąkę do pizzy i makaronów sprowadza z Włoch, podobnie jak oliwę, ma piec na drewno i duży talent. A do tego jest miły, sympatyczny, wychodzi do klientów i pyta o opinię. Zawsze warto zapytać o to, co polecają, bo czasem są to rzeczy spoza karty.

IMG_1238

Jako zagorzały fan dobrej pizzy, w Oro di Napoli jest ona dla mnie obowiązkowym punktem programu – dodatków w sam raz, dobrej jakości, aromatyczna, lekko chrupiąca i cienka. Mój faworyt jeśli chodzi o pizzerie w Polsce.

IMG_1240

Ale to, co jest moim osobistym odkryciem, to domowe gnocchi z truflami, rozpływające się na języku, idealnie doprawione. Poezja, więc pójdźcie tam i jedzcie wszyscy, a będą Wasze kulinarne marzenia spełnione. Nie jadłam tak dobrych gnocchi nawet we Wloszech. To takie coś, po czym chcesz zatrzymać smak na języku jak najdłużej.

IMG_1235

Są też zupy (krem z pomidorów bardzo dobry), pasty (bardzo dobre), ryby (łosoś bardzo dobry) i owoce morza (kalmary – jakie to szokujące – bardzo dobre). Każdy wybierze coś dla siebie.

Ceny umiarkowane – od ok. 20 zł.

W tej sytuacji ocena dla nikogo nie będzie zaskoczeniem.

5 pigs

Magda


  1. […] zostawiłam na koniec… Oto gnocchi ripieni (33 zł). Gnocchi przez duże G. Identyczne jak w Oro di Napoli, genialnie delikatne, truflowe, rozpływające się na języku, charakteryzujące się idealną […]

  2. […] podane z pastą truflową (29 zł) są absolutnie pyszne. Niewiele im brakuje do tych u Alessandro (klik), które są dla mnie wzorcem. Tu ciasto jest minimalnie twardsze, ale to różnica zauważalna […]

  3. Przecież w Łomiankach jest Gusto Dominium. Nie wszędzie byłem, ale jak dla mnie najlepszą włoską pizzę zrobili mi właśnie u nich. I tutaj bez sosów to smakowało super, fajny placek, porządne produkty na pizzy. No i tutaj dużo przypraw, pizza przyciągająca zapachem. Nie jest Waszym zdaniem lepsza?

  4. Jeśli będziesz kiedyś w okolicach Prudnika i Opola, to polecam to miejsce: http://wloskismak.pl . Najlepiej pizzerię w Jarnołtówku. Z menu zawsze wybieraliśmy Prosciutto Crudo + Carpaccio di manzo + gnocco frito na przystawkę i pizze Italię (3)… Na więcej nigdy nie starczyło miejsca… Jestem ciekaw Twojej opinii

  5. Jakby ktoś miał ochotę na włoską kuchnię u prawdziwie umbryjskiego Włocha i szukał jej na południu Polski, to polecam gorąco Osteria di Botti w Tychach. Wyjątkowa kuchnia z włoskich składników i oryginalnych przepisów co potwierdzają nagrody i certyfikaty nadane przez włoskie (sic!) organizacje. Również potrawy spoza standardowego menu i co piątek świeże mule w wielkim garze. Ostatnio nawet dostali jakieś wyróżnienie w konkursie Top 100 best polish restaurants. Ale ani trochę ich to nie zmanierowało, świetna domowa atmosfera i ciepłe uśmiechy dla każdego kto wchodzi. Polecam!