Najpopularniejszy w Polsce blog z kategorii food&travel
CZYTASZ

Trattoria Oro di Napoli, Łomianki

Trattoria Oro di Napoli, Łomianki

www fb

ul. Kolejowa 144, Łomianki

Kiedyś obiecałam, że jeszcze będzie o dobrym włoskim i niniejszym dotrzymuję słowa. Przy trasie wylotowej z Warszawy na Gdańsk, w Łomiankach jest knajpka z włoską flagą, która z pozoru może się wydawać mało interesująca. Ale pozory mylą.

Spokojnie mogę napisać, że jest to najlepsze włoskie jakie jadłam w Polsce, amen. Tak, wiem, zdania są podzielone lecz co do jednego wszyscy są zgodni – jest przepysznie. Sama nie wiem czemu tak długo zwlekałam z dodaniem tego postu? Może trochę chciałam to miejsce dla siebie? Ale do rzeczy – właściciel to rodowity neapolitańczyk, mąkę do pizzy i makaronów sprowadza z Włoch, podobnie jak oliwę, ma piec na drewno i duży talent. A do tego jest miły, sympatyczny, wychodzi do klientów i pyta o opinię. Zawsze warto zapytać o to, co polecają, bo czasem są to rzeczy spoza karty.

IMG_1238

Jako zagorzały fan dobrej pizzy, w Oro di Napoli jest ona dla mnie obowiązkowym punktem programu – dodatków w sam raz, dobrej jakości, aromatyczna, lekko chrupiąca i cienka. Mój faworyt jeśli chodzi o pizzerie w Polsce.

IMG_1240

Ale to, co jest moim osobistym odkryciem, to domowe gnocchi z truflami, rozpływające się na języku, idealnie doprawione. Poezja, więc pójdźcie tam i jedzcie wszyscy, a będą Wasze kulinarne marzenia spełnione. Nie jadłam tak dobrych gnocchi nawet we Wloszech. To takie coś, po czym chcesz zatrzymać smak na języku jak najdłużej.

IMG_1235

Są też zupy (krem z pomidorów bardzo dobry), pasty (bardzo dobre), ryby (łosoś bardzo dobry) i owoce morza (kalmary – jakie to szokujące – bardzo dobre). Każdy wybierze coś dla siebie.

Ceny umiarkowane – od ok. 20 zł.

W tej sytuacji ocena dla nikogo nie będzie zaskoczeniem.

5 pigs

Magda