Najpopularniejszy w Polsce blog z kategorii food&travel
CZYTASZ

10 miejsc na pyszne Walentynki

10 miejsc na pyszne Walentynki

Nie powiem wam gdzie się wybieramy w walentynkowy wieczór z wiadomych względów. Ale za to później opiszę. Poniżej znajdziecie listę dziesięciu restauracji. Każda z nich zaproponowała menu, które zwróciło moją uwagę. A wierzcie mi, dobrze się do tego postu przygotowałam i czytając wiele różnych propozycji ziewałam z nudów. Ale wyłowiłam dla was kilka perełek. Gdzie zatem spędzić Walentynki smacznie, unikając przy tym kiczu i oczywistości? Już podpowiadam:

1. Signature, Warszawa

Kto jeszcze w tym mieście podaje żabnicę faszerowaną ośmiornicą? Od razu odpowiem: nikt. To właśnie dzięki daniu głównemu trafili do tego zestawienia. Signature to eleganckie miejsce na specjalne okazje, a miłość to jest coś specjalnego, zgadza się?

Link do menu
500 zł/para plus kilka opcji dodatkowych

2. Acquario, Wrocław

Ostrygi, szampan, trufle, langustynki… Brzmi zachęcająco, prawda? Zatem zabierz małżonkę, narzeczoną, dziewczynę, chłopaka, niech ma. Rozczula mnie deser, opisany tak: czekolada/róże/maliny. Klasycznie, romantycznie, elegancko. Poza tym Wrocław to dobry pomysł na sympatyczny weekend we dwoje.

Link do menu
400 zł/para

3. Tamka 43, Warszawa

Na razie dawkują zdjęcia na swoim facebooku. Pierś z kaczki z sosem z czarnego bzu? To się musi udać. Ostrygi z galaretką rabarbarową? Też. To menu dostępne będzie do 16-go lutego włącznie, więc można obejść Walentynki dubeltowo, czyli zorganizować sobie weekendowe poprawiny właśnie w Tamce43.

Link do menu
od 480 zł/para

4. Sztuczka, Gdynia

Chyba najbardziej zaintrygował mnie mus z wędzonej perliczki, choć właściwie całe menu obiecuje dobre smaki i udane połączenia. Granita mojito na odświeżenie kubków smakowych między sandaczem a kaczką? Idealnie.

Link do menu
320 zł/para

5. By the Way BOTTEGAkulinarna, Warszawa

BTW lubię, o czym możecie sie przekonać tutaj. Ich siekaną polędwicę wołową znam, jest rozkoszna. Poza tym ravioli w kształcie serca? Przy ich talencie do prezentacji istnieje duże prawdopodobieństwo, że to nie będzie kicz, lecz uroczy akcent podkreślający wyjątkowość tej kolacji.

Link do menu

6. Cristallo, Katowice

Hasłem przewodnim tego menu jest czekolada. Będzie można jej spróbować w wielu zaskakujących konfiguracjach: z foie gras, z dorszem czy królikiem. Propozycja dla nieustraszonych poszukiwaczy nowych smaków lub ciekawskich foodies.

Link do menu
300 zł/para

7. Amber Room, Warszawa

Jest ostryga, jest homar, jest foie gras. Są też smardze, których nie widuje się często. Jest elegancko i z klasą. Tu spokojnie możecie zabrać nawet bardzo wybredną damę serca i nie powinna wam zaserwować kwaśnej miny.

Link do menu
580 zł/para

8. Mañana, Chorzów

Mañana się Walentynek nie boi – ostrygi, przegrzebki, bażant. Chętnie spróbowałabym bażanta w ich wykonaniu. Macie blisko do Chorzowa? Róbcie rezerwację, mówię wam. Nadal jestem pod dużym wrażeniem ich kuchni (klik).

Link do menu
240 zł/para

9. Z57, Warszawa

Z57 znalazło się w tym zestawieniu z dwóch powodów. Po pierwsze kiedyś wysłałam tam parę mających się ku sobie gołąbków i po dziś dzień miłość kwitnie. A więc misja zakończyła się sukcesem. Po drugie w walentynkowym menu znalazła się ich boska pavlova, o której przeczytacie tutaj.

Link do menu
Cena: 220 zł/para

10. Le Jules Verne, Paryż

Jak szaleć, to szaleć! Najlepiej z miłości. Gdzie będzie romantyczniej niż w Paryżu? Walentynki wypadają w tym roku w piątek, więc można wyskoczyć na cały weekend. A dlaczego nie zacząć tego weekendu na drugim piętrze Wieży Eiffla, w gwiazdkowej restauracji, z niezwykłym widokiem na rozświetlone miasto zakochanych, zajadając jeżowca ze złotym kawiorem?
Właśnie.

Link do menu
od 780 eur/para

Dużo miłości (nie tylko od święta)!

Magda

P.S. Uroczą parę ze zdjęcia powyżej trafiłam w Amalfi. Nie znam ich, w związku z tym nie mogę zapytać o zgodę na publikację zdjęcia. Dlatego musiałam im obciąć głowy.