Najpopularniejszy w Polsce blog z kategorii food&travel
CZYTASZ

Sauerwald – warmińska oaza spokoju ze świetn...

Sauerwald – warmińska oaza spokoju ze świetnym designem i ciszą w pakiecie

Dziś mam dla Was miejsce, które jest świeżutkie, więc nie wszyscy o nim jeszcze wiedzą, ale ma też – przynajmniej dla mnie – jeszcze jedno, nieco bardziej prywatne znaczenie. Zaraz Wam wszystko wyjaśnię. Tak samo, jak wyjaśnię dlaczego praktycznie nie mam zdjęć wnętrza.

sauerwald warmia

 

Sauerwald to dwa domki – śliczne, nowoczesne, przytulne i z nieco surowym pazurem, choć znajdziecie w nich wszelkie wygody. Oddalone są od siebie wystarczająco, aby goście w ogóle się nie widzieli. Podobno Blance Lipińskiej się podobało, bo można do woli krzyczeć podczas seksu i co najwyżej spłoszyć podchodzące pod okna jelenie.

Jeden z domków ma antresolę, drugi dwie sypialnie. Oba są absolutnie piękne i projektowała je Marcelina Chodyniecka, właścicielka marki Chill Box Houses. Marcelina jest cud dziewczyna i spędziłyśmy tu dwa dni, aby zaprojektować naszą nowoczesną stodołę, która stanie na Mazurach. Odwaliłyśmy kawał dobrej roboty, więc jak już będę miała wizualizacje, to zrobię Wam o tym wpis. Przyznam, że to było naprawdę fajne doświadczenie nie tylko spędzić razem dwa dni nad naszym projektem, ale i spać w domu, który wyszedł spod jej ręki (bo Marcelina też buduje).

I odpowiadając na Wasze pytania, które się pojawiły: to jest dom na tzw. zgłoszenie, a koszt wybudowania takiego domku wraz z urządzeniem nie powinien przekroczyć 150-170 tys. Wiem, aż ciężko uwierzyć jak się patrzy na zdjęcia! A Marcelina robi takie właśnie cuda.

No ale ten Sauerwald… Co to jest za miejsce?! Pośrodku lasu, pod bokiem niewielkie, czyste jak kryształ jezioro, cisza, przed domem dwie jabłonki, palenisko, a do dyspozycji gości kilka hektarów do hasania.

sauerwald warmia

Nie mam zdjęć wnętrza, bo pierwsze, co zrobiłyśmy po przestąpieniu progu było kompletne przemeblowanie. My sobie tam po prostu zorganizowałyśmy biuro. I cześć. A mogłyśmy otworzyć wino, zauważcie. Ale nie, robota najpierw.

Ważna informacja jest taka, że: łazienka jest przestronna i wygodna, kuchnia w sam raz, dobrze wyposażona, także w zmywarkę, choć brakło mi utensyliów dla kawosza, na przykład prostego french pressu. Materac za to jest szalenie wygodny, a śpi się tu… O rany, jak tu się śpi! Serio, dawno nie spałam tak głęboko i jakościowo. Nie wiem czy wiecie, co chcę powiedzieć przez „jakościowo”. Można przespać całą noc, ale i tak obudzić się zmęczonym. W Sauerwaldzie natomiast człowiek budzi się tak młody bóg. Cóż, doskonale czyste powietrze, spacery i wygodny materac załatwiają sprawę.

Z rzeczy rozkosznych: w lodówce zawsze znajdziecie wiejskie jajka i zimne piwo. Uważam, że to urocze.

sauerwald warmia

sauerwald warmia

sauerwald warmia

Sauerwald jest też miejscem przyjaznym wszystkim istotom, a więc również pieskom. Nie zdziwcie się, jeśli na łazienkowym parapecie (od zewnętrznej) spotkacie całkiem dobrze wypasionego kota. Przypuszczam, że kiedyś był czyjś, ale wybrał życie w lesie i wielkomiejski bufet letników. Kot nic nie robi, po prostu jest i dekoruje.

sauerwald warmia

sauerwald warmia

A jak się człowiek dobrze wyśpi i budzi go taki widok, jak wyżej, to ze śpiewem na ustach przygotowuje takie śniadania, jak niżej. Spokojnie, już mam gotowe zdjęcia, muszę tylko spisać przepis.

sauerwald warmia

Tu nawet szopa na meble ogrodowe jest ładna!

sauerwald warmia

I powiem Wam, że im dłużej tam byłam, tym bardziej myślałam, że to jest idealna wielkość domku dla każdego, kto potrzebuje na weekendy uciekać z miasta. Jest tu dokładnie to, co potrzebne, ale też jest dość przestrzeni, by wnętrze sprawiało znacznie większe wrażenie. Też jestem zwolenniczką salonów otwartych aż do dachu, to robi. Robi różnicę.

Wyskoczcie sobie do Sauerwaldu pochillować. Bardzo polecam!

sauerwald warmia

sauerwald warmia

sauerwald warmia

 

Poniżej informacje praktyczne, a zdjęcia wnętrz znajdziecie na ich FB.

I bawcie się dobrze, bo podobno Blanka Lipińska wie co mówi! 😉

Magda

Info

fb
Zerbuń 8, 11-320 Zerbuń (Warmia)

Spodobał Ci się ten wpis? To fajnie, bo to wyjątkowe miejsce. Będzie mi miło, jeśli go udostępnisz. Dziękuję! 🙂