Najpopularniejszy w Polsce blog z kategorii food&travel

rosse rosse gdynia

Ciastka w Rosse Rosse – mocna konkurencja dla Umamu

Share on facebook
Share on twitter
Share on print
Share on email

No, to jest bardzo specyficzna historia, więc nastawcie uszu. Nikt się nie spodziewa Hiszpańskiej Inkwizycji! Będąc ostatnio w Gdyni poszłam do Rosse Rosse, cudownej kawiarenki, którą znałam z poprzednich wizyt i pamiętałam, że można w niej dostać ciastka z mojego ulubionego Umamu. Zamówiłam jedno, no, góra dwa. I kawusię.

Kiedy już to wszystko miałam na stoliku coś mnie tknęło i zapytałam czy ciastka nadal pochodzą z mojego ulubionego źródełka. Przemiła Pani, która i obsługuje swoich gości i jest właścicielką Rosse Rosse odparła, że nie, ale te są równie dobre. W tej sytuacji mogłam jedynie zamówić kilka kolejnych i zweryfikować tę radosną nowinę.

rosse rosse gdynia

rosse rosse gdynia

rosse rosse gdynia

Trzeba Wam wiedzieć, że Rosse Rosse jest tonącym w pastelowym różu i różowym proseczko absolutnie instagramowym pudełeczkiem. To miejsce jest śliczne, bardzo kobiece, bardzo spójne i zwyczajnie piękne. Okazało się, że obecnie ciastka na potrzeby Rosse Rosse robi Paweł Górny, który na co dzień jest właścicielem gdańskiej cukierni 100% Czekolady. I teraz uwaga! Nie jadłam w jego cukierni i Wy tych ciastek też w niej nie znajdziecie, bo robione są dla Rosse Rosse i wiele zmian czy inspiracji jest inwencją właścicielki kawiarni. Tak więc ciastka w Rosse Rosse są dość unikatowe.

rosse rosse gdynia

rosse rosse gdynia

rosse rosse gdynia

Na moim stoliku wylądowało co następuje: prosecco z truskawką – ciastko wyborne o pięknie zbalansowanych smakach, gdzie słodycz zręcznie przełamuje nieoczywista kwaskowość prosecco. Fenomenalne jest też to z maliną i różą o smaku delikatnym, subtelnym i lekkim. Creme brulee z limonką to świetny balans między zmysłową kremowością i lekką kwasowością pięknie postawioną w kontrze. Na ladzie znajdziecie też intensywnie czekoladowe, mocniejsze akordy. Nęciła mnie jeszcze palona czekolada z marakują, ale nie dałam rady. Następnym razem.

rosse rosse gdynia

rosse rosse gdynia

rosse rosse gdynia

rosse rosse gdynia

rosse rosse gdynia

rosse rosse gdynia

 

Generalnie chcę Wam powiedzieć, że jest w mieście nowy kozak. Są może drobne potknięcia czysto techniczne, ciastka nie są jeszcze tak perfekcyjnie idealne i jednakowe, ale już smaki wymiatają i nie mam do nich żadnych zastrzeżeń, podobnie jak do różnorodnych tekstur (i tu mam na myśli to, że jeśli podstawą jest biszkopt, to jest delikatny, a jeśli chrupka, to jest chrupiąca, a nie… betonowa). Generalnie te ciastka są świetne i naprawdę warte grzechu. To nie są kolejne ciastka z foremki, bo tak teraz modnie, tylko małe cudowności pełne zrównoważonych, pięknych smaków.

Magda

Info

fb
ul. Świętojańska 45, 81-368 Gdynia

Też lubisz dobre ciastka i proseczko? To fajnie 🙂 Będzie mi miło jeśli udostępnisz ten wpis. Niech wszyscy będą grubi!

Share on facebook
Share on twitter
Share on print
Share on email

Dodaj komentarz