Ciastka w Rosse Rosse - mocna konkurencja dla Umamu | Krytyka Kulinarna
Najpopularniejszy w Polsce blog z kategorii food&travel
CZYTASZ

Ciastka w Rosse Rosse – mocna konkurencja dl...

Ciastka w Rosse Rosse – mocna konkurencja dla Umamu

No, to jest bardzo specyficzna historia, więc nastawcie uszu. Nikt się nie spodziewa Hiszpańskiej Inkwizycji! Będąc ostatnio w Gdyni poszłam do Rosse Rosse, cudownej kawiarenki, którą znałam z poprzednich wizyt i pamiętałam, że można w niej dostać ciastka z mojego ulubionego Umamu. Zamówiłam jedno, no, góra dwa. I kawusię.

Kiedy już to wszystko miałam na stoliku coś mnie tknęło i zapytałam czy ciastka nadal pochodzą z mojego ulubionego źródełka. Przemiła Pani, która i obsługuje swoich gości i jest właścicielką Rosse Rosse odparła, że nie, ale te są równie dobre. W tej sytuacji mogłam jedynie zamówić kilka kolejnych i zweryfikować tę radosną nowinę.

rosse rosse gdynia

rosse rosse gdynia

rosse rosse gdynia

Trzeba Wam wiedzieć, że Rosse Rosse jest tonącym w pastelowym różu i różowym proseczko absolutnie instagramowym pudełeczkiem. To miejsce jest śliczne, bardzo kobiece, bardzo spójne i zwyczajnie piękne. Okazało się, że obecnie ciastka na potrzeby Rosse Rosse robi Paweł Górny, który na co dzień jest właścicielem gdańskiej cukierni 100% Czekolady. I teraz uwaga! Nie jadłam w jego cukierni i Wy tych ciastek też w niej nie znajdziecie, bo robione są dla Rosse Rosse i wiele zmian czy inspiracji jest inwencją właścicielki kawiarni. Tak więc ciastka w Rosse Rosse są dość unikatowe.

rosse rosse gdynia

rosse rosse gdynia

rosse rosse gdynia

Na moim stoliku wylądowało co następuje: prosecco z truskawką – ciastko wyborne o pięknie zbalansowanych smakach, gdzie słodycz zręcznie przełamuje nieoczywista kwaskowość prosecco. Fenomenalne jest też to z maliną i różą o smaku delikatnym, subtelnym i lekkim. Creme brulee z limonką to świetny balans między zmysłową kremowością i lekką kwasowością pięknie postawioną w kontrze. Na ladzie znajdziecie też intensywnie czekoladowe, mocniejsze akordy. Nęciła mnie jeszcze palona czekolada z marakują, ale nie dałam rady. Następnym razem.

rosse rosse gdynia

rosse rosse gdynia

rosse rosse gdynia

rosse rosse gdynia

rosse rosse gdynia

rosse rosse gdynia

 

Generalnie chcę Wam powiedzieć, że jest w mieście nowy kozak. Są może drobne potknięcia czysto techniczne, ciastka nie są jeszcze tak perfekcyjnie idealne i jednakowe, ale już smaki wymiatają i nie mam do nich żadnych zastrzeżeń, podobnie jak do różnorodnych tekstur (i tu mam na myśli to, że jeśli podstawą jest biszkopt, to jest delikatny, a jeśli chrupka, to jest chrupiąca, a nie… betonowa). Generalnie te ciastka są świetne i naprawdę warte grzechu. To nie są kolejne ciastka z foremki, bo tak teraz modnie, tylko małe cudowności pełne zrównoważonych, pięknych smaków.

Magda

Info

fb
ul. Świętojańska 45, 81-368 Gdynia

Też lubisz dobre ciastka i proseczko? To fajnie 🙂 Będzie mi miło jeśli udostępnisz ten wpis. Niech wszyscy będą grubi!