Najpopularniejszy w Polsce blog z kategorii food&travel

Reppublica Italiana, Warszawa

Share on facebook
Share on twitter
Share on print
Share on email

www

fb

ul. Francuska 44, Warszawa

Saska Kępa w ostatnich latach obrodziła knajpami, a miniony rok to już prawdziwy wysyp. W takich okolicznościach przyrody funkcjonuje Reppublica Italiana, serwująca przeciętne jedzenie i legitymująca się przeciętną obsługą.

Tym razem padło na lunch, a więc mamy oto sałatkę z gruszką w winie i krewetkami (dwiema). Cóż mam o niej napisać, ponato że jest to potrawa, o której się zapomina jeszcze w trakcie jedzenia? Absolutnie nic ciekawego, przeciętnej jakości krewetki, gdzieś z boku trochę rukoli z supermarketu, odrobina balsamico i koniec historii. Umarłam z nudów.IMG_4587

Dalej pizza, która w tak jednoznacznie włoskiej knajpie powinna być conajmniej świetna. Otóż, podobnie jak sałatka, była absolutnie obojętna dla mojej kulinarnej pamięci. Połowa w wersji z czterema serami, połowa z szynką i salami. Nie było w niej absolutnie nic, co sprawiłoby, że chciałabym wrócić. Zwyczajny parawłoski placek bez polotu, skomponowany z parawłoskich i paranajlepszych składników. Można zjeść, ale nie będę namawiać.

IMG_4586Na koniec bardzo proste wydanie muli w białym winie z pietruszką i pomidorkami koktajlowymi. Potrawa, którą w domu wykonuję w kwadrans i jest daleko smaczniejsza od tego, co znajduje się na poniższym zdjęciu. Tu nie do końca zawinił kucharz, raczej celowałabym w dość kiepskie małże jako sprawców mojego rozczarowania. Do tego 38 zł. za naprawdę niewielką porcję… Raczej się już nie spotkamy.

IMG_4591

Rachunek opiewał na 131 zł.

Cóż, można tam pójść i coś zjeść, można też nie iść, niczego tym samym nie tracąc. Nie zatrujecie się, ale i nie doznacie objawienia. Wiem jedno – znacznie taniej i znacznie lepiej można w Warszawie napełnić żołądek, a wydając te same pieniądze można go napełnić wybornie i całkowicie satysfakcjonująco nawet dla wymagającego podniebienia. Reasumując – nie mam nic przeciwko, ale nie widzę też żadnego sensu w odwiedzaniu Reppubliki, ponieważ jest przeciętna do bólu.

pigs3

Magda

Share on facebook
Share on twitter
Share on print
Share on email

Dodaj komentarz