Najpopularniejszy w Polsce blog z kategorii food&travel
CZYTASZ

Pasta La Vista, Warszawa

Pasta La Vista, Warszawa

www fb

ul. Ulanowska 34, Warszawa – Radość

Jest miło, estetycznie, smacznie, do tego w ciepłych miesiącach ogródek. Wiem, że kuchnia włoska przewija się nader często, ale Warszawa ostatnio kuchnią włoską stoi. I może jeszcze burgerami.

O Pasta La Vista wspominali nam przyjaciele, więc kiedy nadarzyła się okazja nie omieszkaliśmy z niej skorzystać.

IMG_3905

Wybór potraw był prosty jak budowa cepa, czyli zupa, pizza i makaron. Ta druga bardzo, bardzo poprawna – na cienkim cieście, bardzo smaczna. Zamówiłam wersję z pancettą i sadzonym jajkiem – pancetta uovo. Tak dla odmiany żółtko było płynne, czyli takie, jakie powinno być. Już kilka razy w mieście stołecznym trafiłam, niestety, na podobną pizzę z jajkiem niby sadzonym, ale na twardo (wtf?!).

Poniżej niezbity dowód na to, że dobra pizza zachowuje kształt, ponieważ NIE JEST rozpaćkanym, niedopieczonym plackiem.

IMG_3916

Bardzo smaczny, klarowny bulion. Rozgrzewający, dobrze doprawiony, taki trochę na przeziębienie.

IMG_3912

I na koniec domowa pasta z krewetkami. Zapytaliśmy co kucharz poleca, polecił właśnie to i słusznie. Makaron al dente, bardzo smaczne krewetki, do tego grillowane warzywa. Czy istnieje smak „zdrowy”? Przyznam, że było to pierwsze słowo, które mi się nasunęło, gdy spróbowałam makaronu. Hm.

IMG_3913

Obsługa bardzo uprzejma, choć trochę mi przeszkadzało, że kelnerka nie spuszczała z nas wzroku. Być może jej uwagę zwrócił fakt, że robimy zdjęcia.

Otwarta kuchnia, kompetentny kucharz, bardzo miły właściciel. Ok, nie wpadłam w ekstazę, ale to jest uczciwe, smaczne jedzenie, więc bez lęku odwiedzajcie Pasta La Vista.

Ceny: przedział 20-30 zł.

4 pigs

Magda