Najpopularniejszy w Polsce blog z kategorii food&travel
CZYTASZ

Islmorada Fish Co., Floryda, Stany Zjednoczone

Islmorada Fish Co., Floryda, Stany Zjednoczone

www

81532 Overseas Hwy (Mile Marker 81.5)
Islamorada, FL

islamorada-fish-companyZdjęcie pochodzi ze strony: http://www.floridatravellife.com/

Nim jeszcze wróbelki w mojej głowie zaćwierkały o Krytyce Kulinarnej mieliśmy niewątpliwą przyjemność zjeść w miejscu, które wspominam z błogim uśmiechem. Stąd, niestety, brak naszych zdjęć – wtedy jeszcze nie uwiecznialiśmy. Koniecznie jednak chcę się z Wami podzielić tym doświadczeniem, bo może wywieje Was w tamte rejony i adres się przyda.

Islamorada to rybna restauracja mieszcząca się na jednej z wysp należących do Florida Keys. Wyspa nazywa się – to oczywiste – Islamorada. Knajpa rozpoczęła działalność w drugiej połowie lat czterdziestych XX wieku jako bar z przekąskami z owoców morza, teraz to sieć kilkunastu restauracji rozrzuconych po całym kraju. Nie bez powodu piszę właśnie o tej, która była pierwszą, bo owszem, jedliśmy też w innych spod tego szyldu, ale nigdzie już nie było tak jak tam.

Jest uroczo – szeroki bar, piękna lokalizacja na brzegu Florida Bay, z tarasem nad wodą – jedym słowem bajkowa sceneria. To, co zwróciło naszą uwagę, to kolejka czekająca na wolny stolik. Długo się nie namyślaliśmy i był to absolutny strzał w dziesiątkę. Generalnie owoce morza, które jedliśmy w różnych miejscach na Florydzie były na ogół smaczne i trudno było mieć jakieś zastrzeżenia, ale Islamorada odstawiła rywali o dwie długości.

Jedliśmy krewetki w kilku wydaniach, ryby, kalmary – wszystko było tak smaczne, jak tylko smaczne być może – ot, doskonałość na talerzu. A krewetki tygrysie w kokosie wymiotły konkurencję. Nie ma wielkiego sensu specjalnie się nad tym rozwodzić, po prostu jeśli tylko trafi się okazja – odwiedźcie to miejsce w jego mateczniku, bo jest bezkonkurencyjne.

Do tego świadomość, że to wszystko jest tak świeże jak to możliwe, łowione pod bokiem… Do dziś w moim prywatnym rankingu knajp serwujących owoce morza Islamorada zajmuje pierwsze miejsce i z rozkoszą kiedyś tam jeszcze wrócę.

Ceny ludzkie – od 7 do 30 dolarów.

5 pigs

Magda