Najpopularniejszy w Polsce blog z kategorii food&travel

Las Vegas: Lola’s – pod przykrywką owoców morza kryje się rozkoszna farma grubasów

Lola’s jest małą odpowiedzią na nasze poszukiwania czegoś, co oględnie można nazwać „kuchnią regionalną”. Pisałam już kiedyś, że taki byt w Stanach właściwie nie istnieje, bo tak naprawdę wszystko przypłynęło tu razem z imigrantami. Indianie też od dawna jedzą w Macu. Ale każdy region jest inny, na przykład w San Diego, tuż przy granicy z Meksykiem, burrito występuje w menus częściej, niż burger. Lola’s to natomiast kuchnia luizjańska.

IMG_5405

To miejsce cieszy się dość dużą popularnością i choć leży w mało eksponowanym miejscu, daleko od rozpustnych uciech Las Vegas Strip, na brak klientów nie narzeka. Czyli musi być dobrze, zgadza się? Zgadza.

IMG_5400

Pomni wielkich porcji zamawiamy tylko soft shell kraba na sałacie (9,99$), ostrygi i ich flagowe danie, czyli krewetki podane na puree z ziemniaków z podsmażoną kiełbasą i grzybowym ragout (16,99$). Krab był świetny, o bardzo delikatnym mięsie i miło chrupiącej panierce. Ostrygi to samo. Ale te krewetki! Już się nie dziwię, że z tej potrawy słyną. Jakaś szatańska ręka wkręciła w puree kawałki Goudy, które częściowo się rozpuściły, a częściowo nie, sprawiając, że faktura daleka była od banalnej kremowości. A jakby stąd umami było mało, to obok jeszcze znaleźliśmy świetne, duszone grzyby i pięknie grającą z krewetkami, niezbyt tłustą i dość zwartą kiełbaskę. Odpadłam. Jacek też. Taka prosta rzecz, a tak doskonale przygotowana. Krewetki usmażone w punkt i znakomicie przyprawione, gdzieś między „miękkie” a „chrupiące”. I choć na zdjęciach to wszystko wygląda niewinnie, wyszliśmy najedzeni do nieprzytomności.

IMG_5403IMG_5401

IMG_5399

Będąc w Vegas absolutnie warto wybrać się do Lola’s, zwłaszcza, jeśli zamierzacie wypożyczyć samochód. Vegas jest stosunkowo małym miastem, ale nie aż tak, żeby dostać się tam pieszo z centrum. A dostać się trzeba oraz należy.

pigs5

Magda

Info

www
241 W Charleston Blvd, Las Vegas, NV 89102

Dodaj komentarz