Najpopularniejszy w Polsce blog z kategorii food&travel

10 trendów, które muszą odejść

Zła wiadomość jest taka, że nic nie trwa wiecznie, a dobra taka, że nic nie trwa wiecznie. Ten rok zakończmy z przymrużeniem oka, czyli tak, jak lubię najbardziej. Pożegnajmy to co, niewygodne, wydumane i bez sensu. I niech moc będzie z Wami!

1. Kolejka do Manekina

Odchodzi się od tego.

2. Piwa kraftowe o smaku wodorostów

Nie żebym miała coś przeciwko małym browarom. Wprost przeciwnie. Pod warunkiem, że robią dobre rzeczy, a nie paskudne wynalazki, których nie da się pić. Bo ułańskiej fantazji w tworzeniu smaków z kategorii „wodorosty i muł” polskim browarnikom nie brakuje. Ja wiem, że hipster do selfiaczka z takim piwerkiem jakoś wydusi z siebie uśmiech, choć widać przecież, że gały mu wyłażą, taki ten browar gorzki, ale bądźmy wreszcie poważni i przestańmy odbierać piwu godność.

3. Jarmuż

Powiedzmy sobie to prosto w oczy – jarmuż nie jest smaczny. Po prostu nie.

4. Płyty nagrobne

Płyty nagrobne a.k.a. łupki hejtuję od stycznia ’98. Żartuję – od lutego. Nie wiem dlaczego w którymś momencie stały się modne. Tak samo, jak nie wiem dlaczego wiele restauracji nie załapało, że już od dawna modne nie są. To są szkaradki, z których nie da się wygodnie zjeść, a już nie daj boziu, żeby jakiś sos… I nie wspominam nawet o tym, jak czasem trudno jest kelnerom zabrać je ze stołu. Łupki są brzydkie, a miejsce płyt nagrobnych jest na cmentarzu.

5. Matcha

Z matchą trzeba umieć się obchodzić. Za mało – źle. Za dużo – źle. Matcha we wszystkim – bardzo, bardzo źle. Matcha lubi umiar i odpowiednie towarzystwo. Ale do tego trzeba mieć smak i pomysł. I tu zaczynają się schody…

6. Słoiki

Słoiki hejtuję trochę krócej, niż łupki. Ale niewiele. Koktajl w słoiku? Proszę bardzo! Jedzenie w słoiku? Bardzo proszę – nie.

7. Spożywcza nadopiekuńczość

Biednymi są dzieci nadgorliwych spożywczo rodziców. Nie wolno im cukru, laktozy, glutenu, mięsa, oddychać bez pozwolenia… Wyobrażacie sobie dzieciństwo bez cukru? To musi być straszne doświadczenie, które zostawia głęboką rysę na psychice. I człowiek już nigdy nie jest taki sam.

8. Klony

Klony to takie knajpy, które chcą być dla wszystkich. Nie mają własnej tożsamości, nie mają charakteru, za to zawsze w menu znajdziesz i makaron, i jakieś mięsko (najlepiej policzki wołowe), i jakąś rybkę, i pomidorową dla Brajanka. Umrzyjcie i zróbcie miejsce odważniejszym, albo zróbcie coś ze sobą, bo będziecie winni przynajmniej jednej śmierci ze znudzenia.

9. Dieta paleo

Czy ktoś może mi wytłumaczyć dlaczego powinniśmy jeść jak jaskiniowcy, skoro korzystamy z wi-fi, prądu, faktu wynalezienia koła oraz kilku innych dogodności? Dlaczego mamy jeść jak prehistoryczni myśliwi, jeśli nie bylibyśmy w stanie upolować kanapki, bo nie wiemy w którym lesie żyje? Argument ostateczny: od paleo brzydko pachnie z buzi. Fujka.

10. Mleko roślinne

Ja wiem, że weganie mają pod górkę i muszą wstawać dwie godziny wcześniej, aby wydoić migdały. Ciężkie życie. Ale coś, co nie zawiera laktozy nie jest mlekiem. Serio. Proponuję określenie „woda”, które znacznie lepiej charakteryzuje smak tych płynów.

Magda

foto: newnorm.dk