Najpopularniejszy w Polsce blog z kategorii food&travel

Postanowienia noworoczne, których postanowiłam nie postanawiać

Share on facebook
Share on twitter
Share on print
Share on email

Nie ma gorszego rozczarowania, niż rozczarowanie samym sobą. Bo ludźmi – to normalne. Czynnik ludzki jest zawsze najbardziej zawodny, więc wzruszenie ramion i hej, do przodu. Ale żeby człowiek tak sam sobie zło czynił? Nie sądzę.

Dlatego…

…nie schudnę w 2017. To znaczy może schudnę, a może nie schudnę, ale nie zamierzam tego dopisywać do listy rzeczy do zrobienia. Mam w genach perfekcjonizm i dotrzymywanie danego słowa, także danego samej sobie. Czasem mam też słabą silną wolę, która trochę utrudnia. Po co się frustrować narzucając sobie cele umiarkowanie podniecające? Schudnę, to schudnę. Nie, to nie.

…nie rzucę palenia w 2017. Tak naprawdę palenie powinnam rzucić zanim w ogóle na dobre zaczęłam palić, bo to rozrywka dla głupich ludzi. To jedna z moich słabości, której nie potrafię się pozbyć i ciągle liczę na cud. Na to, że przyjdzie ten dzień, w którym się obudzę i stwierdzę, że już nie mam ochoty na papierosa. Podobno niektórym palaczom się coś takiego przytrafia.

…nie zacznę ćwiczyć od pierwszego stycznia. Choćby dlatego, że pierwszy już był. Oczywiście mam takie fantazje, że robię deskę dłużej od Lewandowskiej i po trzydziestu sekundach wcale nie drżą mi ramiona z wysiłku (ha, ha…), a pod skórą rysują się smukłe, długie mięśnie. Coś jeszcze pamiętam, że tak może być. Ale nie przywiązuję się do tego wspomnienia.

…nie zacznę wierzyć w siebie. Bo wierzę od zawsze.

…nie zacznę oszczędzać. Cholera, to kolejny rok, w którym nie zacznę oszczędzać, ale teraz mam przynajmniej dobry powód – przed nami grande wielki remont i rozbudowa domu, więc świnka skarbonka jest bardzo głodna i chociaż raz przyczyną takiego stanu rzeczy nie jest ani moja miłość do butów, ani ogólne uwielbienie dla rozpasanego stylu życia. Szach-mat.

Zamiast tego POSTARAM SIĘ. Postaram się być dla siebie dobra, częściej się rozpieszczać, postaram się częściej wyprowadzać na spacery, bardziej o siebie dbać i cenić swój czas. Postaram się zwracać większą uwagę na swoje potrzeby, a także robić ostrzejszą selekcję ludzi, których do siebie dopuszczam. Postaram się częściej stawiać siebie na pierwszym miejscu i nie ma to związku z egoizmem, lecz z dobrze pojętą troską o siebie.

Magda

Share on facebook
Share on twitter
Share on print
Share on email

Jedna odpowiedź

Dodaj komentarz