Najpopularniejszy w Polsce blog z kategorii food&travel

Casa Nostromo – dobra restauracja z bardzo złymi recenzjami /Piran, Słowenia

Share on facebook
Share on twitter
Share on print
Share on email

Jeśli sprawdzicie TripAdvisora, to zobaczycie, że Casa Nostromo jest w Piranie na 41 miejscu na 44 możliwe. Bardziej dołować już się prawie nie da. I rzeczywiście było tam tragicznie słabo, póki się wreszcie nie ogarnęli i nie zatrudnili kucharza z Kemipinskiego w Portorożu. No, teraz możemy rozmawiać.

Nie mieliśmy tej knajpy w planach, ale jak tylko przyjechaliśmy do Piranu, to okazało się, że wszyscy mówią o Casa Nostromo i że to w tej chwili najlepsza restauracja w mieście. Nie rozpędzałabym się z tą najlepszą, nadal prawdziwą miłością darzymy Pri Mari i Neptuna, ale jest naprawdę nieźle. I dość drogo.

Casa Nostromo wyróżnia się przede wszystkim tym, że pośród domowej kuchni, która tu króluje jako bodaj jedyna oferuje takie rzeczy jak amuse bouche czy intermezzo. Powiew wielkiego świata, panie. I tak oto w ramach amuse bouche dostajemy w kieliszkach lekki, kremowy i niemal puszysty krem z kalafiora z kwiatami czosnku. Bardzo przyjemny jest ten początek.

thumb_IMG_5114_1024

W ramach przystawek zamawiamy doskonałe, smakujące morzem surowe krewetki z musem krabowym. W menu widnieją jako sałatka i niech im będzie. Dla mnie Piran już chyba zawsze będzie się kojarzył z surowymi krewetkami, które jem tu prawie codziennie. Casa Nostromo umie w krewetki. Dalej mamy risotto z dzikimi szparagami, które naprawdę nie powinno być sprzedawane jako przystawka, bo jest wielkim, nieprzytomnie sycącym daniem głównym. Jest też kremowe, obłędnie pełne umami, a jakby tego było mało podane z wołowym ragu. Mięso rozpływa się w ustach, a my mamy nadzieję, że Casa Nostromo szybko wstanie z klęczek i wskoczy na znacznie wyższą pozycję, niż numer 41.

thumb_IMG_5120_1024

thumb_IMG_5121_1024

Dalej wjeżdża okoń morski podany na kremowej polencie z krewetkami i jogurtową espumą. Ryba jest soczysta, doskonale świeża i ma chrupiącą, zręcznie doprawioną skórkę. Jest znakomita. Równie dobra jest pierś kaczki przygotowana sous vide – soczysta, idealnie różowa w środku i rozpływająca się w ustach. Jakby szczęścia było mało towarzyszy jej ciemny, konkretny w smaku sos z czerwonego wina i puree ziemniaczane z bekonem. Trochę męsko brzmi to danie, ale jest naprawdę umiejętnie przygotowane i panie też będą zadowolone.

thumb_IMG_5129_1024

thumb_IMG_5125_1024

Lubię takie zaskoczenia, fajnie, że zatrudnili kucharza, który naprawdę umie gotować i naprawdę mu zależy, aby to miejsce zyskało renomę odpowiadającą jego umiejętnościom. Tym sposobem w Piranie mamy już trzy ulubione knajpy. Nie umrzemy z głodu.

Rachunek.

pigs5

Magda

Info

fb
Via Tone Tomšič 26, 6330 Piran – Pirano

Share on facebook
Share on twitter
Share on print
Share on email

Dodaj komentarz