Zdrowe śniadanie w Rzymie - rzecz niełatwa acz możliwa: aT | Krytyka Kulinarna
Najpopularniejszy w Polsce blog z kategorii food&travel
CZYTASZ

Zdrowe śniadanie w Rzymie – rzecz niełatwa a...

Zdrowe śniadanie w Rzymie – rzecz niełatwa acz możliwa: aT

Włosi właściwie nie jadają śniadań. A przynajmniej nie w takiej formie jak my. Raczej piją kawę, ewentualnie przegryzają czymś słodkim i to wszystko. Nie jest to idealne rozwiązanie dla kogoś, kto jest przyzwyczajony do obfitych śniadań, a do tego czekają go kolejne kilometry i niekończące się zwiedzanie.

Przez pierwsze dwa dni mieliśmy więc pod górkę, aż w końcu trafiliśmy do aT Active Natural Eating. To nie będzie długi post, raczej krótki zajawkowy tekścik, kolejna wskazówka. Z aT sprawa wygląda tak, że dostaniecie tam pieczywo własnego wypieku, całą masę tart, ciastek, jogurtów, świeżo wyciskane soki, owoce, owsiankę i właściwie wszystko, co kojarzy się z określeniem „zdrowe śniadanie”. Do tego wszystko organiczne. Taki mały śniadaniowy raj.

Faktycznie na tej niewielkiej przestrzeni napełnialiśmy smacznie i do syta nasze brzuchy, pozyskując tym sposobem paliwo na kilka najbliższych godzin łażenia. Do tego w kawiarni obok bardzo przywoita kawa.

At śniadania RzymMożna tam wpaść na brunch, można coś wziąć na wynos. Kanapki są naprawdę smaczne, a ich bagietki skradły moje serce. Ponieważ znajdują się w ścisłym centrum, dość łatwo można o nich zahaczyć i zabrać coś na później, kiedy będziemy już totalnie zmęczeni i zechcemy coś przegryźć. Z doświadczenia wiem, że polski żołądek domaga się paszy dokładnie wtedy, kiedy wszystkie normalne włoskie knajpy mają popołudniową przerwę. Właśnie w tym momencie z pomocą może przyjść sałatka owocowa, kanapka czy jogurt z aT.

pigs44

Magda

Info

Piazza di Pietra 62
00186 Rome
Italy

Click to add a blog post for aT on Zomato


 1. […] aT Active Natural Eating Duży wybór kanapek, tart, sałatek. Są też świeżo wyciskane soki, jogurty i granole. Dla każdego coś dobrego, a wszystko ekologiczne i w bardzo współczesnym wydaniu. Miejsce o tyle ciekawe i rzadkie, że Włosi nie są wielkimi miłośnikami śniadań i w przeciwieństwie do Polski ciężko tam znaleźć klimatyczne i dobrze karmiące śniadaniownie. […]

 2. Saramar Samaramski

  3 września

  Czas chyba zaktualizować ten post – miejsce jest zamknięte.

 3. Franek Fran

  23 września

  Przeniesli sie są na dworcu głównym