Najpopularniejszy w Polsce blog z kategorii food&travel

dębki zdjęcia gdzie spać

6 rzeczy, za które pokochałam Dębki (plus namiary na fajne noclegi)

Share on facebook
Share on twitter
Share on print
Share on email

Są takie miejsca, które zapadają człowiekowi w serce bardziej. Wiecie, że uwielbiam Bałtyk, że nasze plaże uważam za jedne z najpiękniejszych w Europie. Może nasze morze jest zimne, ale ja już nie mam siedmiu lat i imperatywu siedzenia w wodzie przez osiem godzin dziennie. Trochę inne rzeczy robią mi wyjazd.

Wiem, że nasze wybrzeże Bałtyku ma tabuny miłośników i każdy ma swoje miejsce, w którym mu jest najlepiej. Nie twierdzę, że Dębki są dla mnie właście “tym” miejscem, bo to zależy od momentu i warunków, jakich w danej chwili szukam. Czasem chce do ludzi i wtedy udaję się na gościnne występy w Trójmieście, a innym razem żeby nikogo nie było i wtedy Białogóra czy Lubiatowo. Dębki z kolei są stanem pośrednim. Takim w sam raz. Oto za co je pokochałam:

Za zachody słońca

dębki zdjęcia gdzie spać

No takie spektakle, jak mi się tam przydarzają, to ja bardzo przepraszam, ale widywałam tylko na Mauritiusie. Podobno mam szczęście z tymi zachodami i wcale nie są gwarantowane, ale jak już się trafi coś takiego, to ach! Człowiek nie jest w stanie przestać robić zdjęć, bo światło zmienia się z minuty na minutę i cały czas ci się wydaje, że właśnie umyka najlepszy kadr i najlepsze kolory. Sto fot co wieczór masz jak w banku. A tak serio – tutejsze zachody słońca zapierają dech!

Za plaże

dębki zdjęcia gdzie spać

Szerokie, z mięciutkim, białym piaskiem, niemal puste. Wystarczy pójść w którykolwiek bok, aby bardzo szybko wokół zrobiło się pusto. Jeśli od głównego wejścia na plażę (tam, gdzie kutry) pójdziemy w prawo – trafimy na psią plażę. Jeśli z kolei pójdziemy w drugą stronę i przejdziemy przez Piaśnicę – dotrzemy do plaży dla golasów. Dębki są naprawdę fajne – każdy znajdzie swój kawałek miękkiego piasku, niezależnie od tego czy ma dupę gołą czy kudłatą.

Za kameralność, ale bez przesady

dębki zdjęcia gdzie spać

Jeśli szukacie całkowitej samotności, to Dębki nie są dla Was. Ale jeśli lubicie mieć wygodnie, przyzwoicie zaopatrzony sklep ze swojskimi jajkami (Livio w centrum, jajka przyjeżdżają o 17:00 i lepiej się nie spóźnić, bo może być walka; mają też wędliny i kiełbasy z dziczyzny) i nie chce Wam się po każdą pierdołę jechać samochodem, to tu macie wszystko co potrzebne w zasięgu spaceru. Dębki są takie w sam raz małe, by nie spotykać zbyt wielu ludzi i w sam raz duże, by nie musieć się zbyt często z nich ruszać. Nie wiem jednak jak wyglądają w sezonie i prawdopodobnie nigdy się nie dowiem. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że przeżywają najazd. Jednak poza sezonem są wyborne!

Za cudne ujście Piaśnicy

dębki zdjęcia gdzie spać

I wszystkie inne zakamarki. Piaśnica była niegdyś granicą między Polską, a Niemcami (Dębki były po polskiej stronie). Można tu na spacer, na plażowanie, na spływ kajakowy, na rowery. W okolicy jest mnóstwo fajnych zakamarków do myszkowania. Rzeka jest dość płytka, wije się między drzewami, ma przyjemnie piaszczyste brzegi i dno, a na koniec miękko wpada do Bałtyku. Jest na tyle płytka, że tuż przy morzu można ją przejść w bród, a woda będzie nam sięgała najwyżej do kolan. Można też cofnąć się w górę jej biegu i jak cywilizowany człowiek przejść przez most. Ta okolica jest cudna jeśli chodzi o piknikowanie i długie spacery.

Za luz

dębki zdjęcia gdzie spać

Przyznaję, że jest tu w powietrzu coś takiego… Nie jest to ten wystudiowany warszawsko-helski luz w najnowszej kolekcji Billabong czy tam O’neill (nie oburzajcie się, ja przepadam za Półwyspem Helskim, ale są tam miejsca lekko przegięte). Tutaj luz jest taki naturalny, w dwóch klapkach nie do pary i w trochę za dużej bluzie. W kolorowej, ciut zmechaconej czapce. W ogorzałej twarzy przykrytej płytką siecią zmarszczek i od śmiechu i od łez. Tak po ludzku. Dębki są spoko, mówię Wam. “Stylizacje” na kolejne dni możecie zostawić w domu. Za to koniecznie zabierzcie dresy. Te najulubieńsze, te rozciągnięte. Wpasują się idealnie.

Za to, że są super

dębki zdjęcia gdzie spać

Tu jest jakoś tak… Wolniej. Rytuały narzucają się same, na przykład wieczorne pójście na zachód słońca. Po prostu to robisz. Tak planujesz dzień, żeby to był jego element. Codziennie. Podoba mi się też ich kameralność. Są naprawdę niewielkie, w całości możliwe do ogarnięcia spacerem, a tutejszy pas lasu jest dość wąski, więc to nie ma zbyt dużego znaczenia czy śpicie w drugiej, trzeciej czy piątej linii zabudowy od morza – i tak jest blisko. Do tego te wszystkie ścieżki, piękne domy, tu naprawdę jest przyjemnie.

Dębki – gdzie spać?

Polecę Wam dwa miejsca, w których spaliśmy. Leżą bardzo blisko siebie i wcale nie są w pierwszej linii zabudowy od morza, ale tutaj przejście przez las jest bardzo krótkie, może pięciominutowe, więc linia zabudowy nie ma szczególnego znaczenia. Z obu na plażę jest jakieś 10-15 minut spacerem.

Fajne Miejsce (link)

dębki zdjęcia gdzie spać

Spędziliśmy tu półtora tygodnia jeszcze przed sezonem. Było świetnie. Bardzo fajna, spokojna lokalizacja, idealnie czysto, teren więcej niż zadbany. Miejsce też bardzo frontem do rodzin z dziećmi – są place zabaw, w domkach krzesełka do karmienia, wanienki. Spokojnie można się tu przebujać i miesiąc, a niczego nie będzie nam brakowało. No i ta estetyka coraz mocniej rozlewa się po Dębkach i nie tylko. I dobrze. Robi się skandynawsko, prosto, przytulnie. Lubię to.

Liliowa 12 (link)

dębki zdjęcia gdzie spać

Dość świeży obiekt, leży raptem dwie posesje od wspomnianego wyżej Fajnego Miejsca, więc nad morze idzie się tą samą ścieżką. Tu jest tak czysto, że można jeść z podłogi. Serio. My mieliśmy całkiem przestronny apartament z dwiema łazienkami, dwiema sypialniami i wielką, wygodną antresolą. Dorośli w sypialniach, dzieci na antresoli, wiadomo. Jest też niewielki plac zabaw, trampolina, parking, jacuzzi i sauna, oraz bezpieczny, ogrodzony teren. No i przemiła właścicielka.

A tu jeszcze pajdka zdjęć z Dębek. Zatęskniłam!

dębki zdjęcia gdzie spać

dębki zdjęcia gdzie spać

 

dębki zdjęcia gdzie spać

dębki zdjęcia gdzie spać

dębki zdjęcia gdzie spać

dębki zdjęcia gdzie spać

dębki zdjęcia gdzie spać

 

dębki zdjęcia gdzie spać

dębki zdjęcia gdzie spać

dębki zdjęcia gdzie spać

Co więcej – prawie wszystkie te zdjęcia zrobiłam telefonem. Tam jest tak ładnie, że się samo broni!

Magda

Spodobał Ci się wpis? To fajnie, bo Dębki mają to coś. Będzie mi miło, jeśli go udostępnisz. Dziękuję!

Share on facebook
Share on twitter
Share on print
Share on email

Dodaj komentarz