Al Benvenuto, Tolmezzo, Włochy | Krytyka Kulinarna
Najpopularniejszy w Polsce blog z kategorii food&travel
CZYTASZ

Al Benvenuto, Tolmezzo, Włochy

Al Benvenuto, Tolmezzo, Włochy

Via Grialba 9, 33028 Tolmezzo

Tutaj była prosta sprawa – jedziemy i jedziemy, a to miało być gdzieś pod Warszawą. Człowiek zaczyna się rozglądać za jakimś paśnikiem, człowiek stwierdza, że zjeżdżamy z autostrady niech będzie, że o tu i jemy o tam. Człowiek nie spodziewa się niczego specjalnego, głodny po prostu jest.

Al Benvenuto to niedroga knajpka, w której posili się i strudzony wspinaczką czy jazdą na nartach turysta, i pan w krawacie, i ekipa remontowa, jeśli akurat tak się składa, że remontują coś w okolicy. A okolica jest przepiękna – góry, rzeki, lasy, mocno pocztówkowe widoki.

IMG_6354-kopia

Zaczęło się tak:

IMG_6365

To było okrutne, nie wiem jak smakuje wywar z zatęchłej szmaty do podłogi, ale celuję, że ta zupa była blisko. Fasolowa? Nie, dziękuję. W tym momencie przestaliśmy się spodziewać czegokolwiek, licząc jedynie na to, że chociaż jedno z pozostałych trzech dań będzie jadalne.

Wtedy wjechało carpaccio z tuńczyka, które był namacalnym dowodem na to…, że istnieją smaki doskonałe. Delikatne jak muślin, skropione oliwą i podane z chili, które robiło językowi psikus dokładnie wtedy, kiedy trzeba. Piękna sprawa.

IMG_6366

Z cielęciną natomiast temat jest krótki – doskonała. Krucha, mięciutka, świetnie doprawiona, rozpadająca się, przyznam, że rzadko mięso smakuje mi AŻ tak.

IMG_6369

Na koniec domowej roboty pomidorowe gnocchi, które były zwyczajnie pyszne. Takie smaki się zapamiętuje na długo – delikatne, lekko pomidorowe, idealna równowaga. Proste i wyjątkowo smaczne danie.

IMG_6371

Liczę, czytelniku, że widzisz już mój dylemat: z jednej strony podano nam zupę, za którą kucharz powinien wylecieć na zbity pysk w trybie natychmiastowym, a z drugiej strony cała reszta to było COŚ. Za zupę jedna, za resztę pięć. Zatem cztery świnki, nie chce być inaczej.

To jest jedno z tych miejsc, które potrafi zaskoczyć, choć z pozoru nic na to nie wskazuje i myślę, że mimo skuchy z zupą jest godne uwagi.

IMG_6374

4 pigs

Magda


  1. 37 euro to dla przecietnego Wlocha pewnie jak dla nas w Polsce 37 zł.

  2. Zastanawiająca liczba odwiedzin, jak na tak krótki czas działania bloga. Podejrzane to mocno….

  3. You should take part in a contest for one of the best sites on
    the web. I most certainly will recommend this website!

  4. good post to help someone looking for assitance.

  5. good post,thanks’s for your help me find the answer