Explicite: świetna gęsina w AleWino /Warszawa | Krytyka Kulinarna
Najpopularniejszy w Polsce blog z kategorii food&travel
CZYTASZ

Explicite: świetna gęsina w AleWino /Warszawa

Explicite: świetna gęsina w AleWino /Warszawa

O AleWino pisałam tutaj i nie zmieniłam zdania. A skoro nie ma potrzeby się powtarzać, to będziemy mieć nowy cykl – Explicite, czyli krótko i na temat.

Jeszcze tylko do końca listopada można w AleWino zjeść menu dedykowane gęsinie. Każde z dań można oczywiście zamówić solo lub pójść w czterodaniowe menu degustacyjne, w którym porcje są nieco mniejsze (90 zł bez wina, 165 zł z winem).

Warto w najbliższy weekend się do nich wybrać i spróbować znakomitej gęsiej wątróbki, której może dodali zbyt wiele błyskotek, ale rozsmarowana li tylko na brioszce pokazuje całą swą urodę. Nie rozczaruje też esencjonalny bulion z wielkim uszkiem wypełnionym rozkosznie delikatnym mięsem. Czuć w nim wyraźnie warzywa korzeniowe, może ciut zbyt wyraźnie, bo zdradzają gęsie udko, które w menu opisane jest jako „konfitowane”, a w rzeczywistości ugotowało się w tymże rosole, nie w tłuszczu. Czuć to też w konsystencji mięsa, ale nie jest to wielka ujma. Bardzo przyjemne, delikatne rillette na chrupiącym toście.

To jest – mimo małego oszustwa z odchudzonym udkiem – udane menu, dobre smaki i bardzo sensowna cena. Na sobotni wieczór w sam raz.

IMG_7828

IMG_7832IMG_7831IMG_7834