Najpopularniejszy w Polsce blog z kategorii food&travel

agroturystyki dla dzieci

6 niesamowitych agroturystyk idealnych dla rodzin z dziećmi

Share on facebook
Share on twitter
Share on print
Share on email

Gdybyście się zastanawiali gdzie pocisnąć z bombelkami, to służę radą. Wiadomo, że takie miejsca wybiera się po to, aby nasze bombelki zajęły się zabawą z cudzymi bombelkami, a nam dały trochę spokoju. Choć ten może być względny, bo jak zabawa się na serio rozkręci…

Jest kilka warunków, które takie miejsca muszą spełnić. Gdy zbierałam materiał do książki patrzyłam na odwiedzane miejsca nie tylko kątem ich “fajności”, ale też myślałam dla kogo będą najodpowiedniejsze. Taką informację znajdziecie przy każdej agroturystyce i domu gościnnym, jakie umieściłam w “Cudnych manowcach”. W tym wypadku ważne jest, aby teren był bezpieczny, były atrakcje dla dzieci i godna pasza. Bo wiadomo, że bombelki prowadzimy tylko na paszy premium. Dziś wybrałam dla Was kilka inspiracji na rodzinny wyjazd. Każde z tych miejsc jest inne i jedyne w swoim rodzaju, w każdym świetnie odnajdziecie się z progeniturą.

Figlarnia (Kaszuby)

agroturystyki dla dzieci

agroturystyki dla dzieci

Figlarnia od początku do końca jest dla dzieciaków. Teren jest bezpieczny i ogrodzony, jest niewielki basen i mnóstwo miejsca na wszelkiego rodzaju wygłupy. Można kredą malować po ścianach stodoły, ale spać z rodzicami w jednym z domków w koronach drzew. Jeśli te warunki nie będą dość luksusowe, to w budynku głównym są wygodne pokoje urządzone w stylu skandynawskim.

Przez cały dzień dla dzieci dostępne są przekąski, a jak wiadomo przekąski między posiłkami są najważniejsze. Zwłaszcza jak się dużo biega i figluje. Figlarnia jest prześwietnym rozwiązaniem dla rodzin z dziećmi właściwie w każdym wieku. Ale przyjmijmy, że piętnastolatek to już nie jest dziecko, ok?

Rekomendowany wiek bombelków: 0-12

Kwieci (Dolny Śląsk)

agroturystyki dla dzieci

agroturystyki dla dzieci

Cudowny spokój w Górach Izerskich. To takie miejsce, w którym bombelki może nawet się trochę wyciszą, bo po prostu taka tu jest energia. A jeśli nie, to na ostatnim piętrze przygotowano dla nich świetny pokój zabaw. Do tego dobre jedzenie, dobrzy ludzie, piękny ogród z huśtawkami i własnym warzywnikiem. Położenie Kwieci sprawia, że będziecie mogli zabrać dzieciaki na szereg wycieczek krajoznawczych, na przykład do Parku Miniatur w Kowarach, do Aquaparku w Cieplicach czy na spływ kajakowy Bobrem. Właściciele są szalenie ciepli i frontem do ludzi, więc na pewno chętnie Wam doradzą.

Rekomendowany wiek bombelków: 5-15

Ciche Wody (Mazury)

agroturystyki dla dzieci

agroturystyki dla dzieci

Ciche Wody są niesamowite z wielu względów. Przede wszystkim jest to wielkie gospodarstwo ekologiczne z ogromną tradycją. Oni nie stali się nagle ekologiczni, bo jest taka moda, tylko byli ekologiczni, gdy wszyscy jeszcze pukali się w głowę. Tu pokażecie dzieciakom jak wygląda najprawdziwsza wieś, pokażecie im, że mleko jest od krowy, a nie z kartonu, pokażecie im też z czym to się wiąże i jak wielką pracę trzeba wykonać, by na stół trafiało prawdziwe jedzenie dobrej jakości. Jeśli więc wasz bombelek przejawia żywe zainteresowanie takimi kwestiami jak: traktory, kozy, krowy i inne tego typu historie, to tu będzie miał wakacje życia. I przy okazji świetnie wszyscy podjecie.

Rekomendowany wiek bombelków: 0-15

Folwark Bielskie (Mazury)

agroturystyki dla dzieci

agroturystyki dla dzieci

Choć niemal nad samym jeziorem, to trzeba przejść przez ulicę, a sam teren Folwarku jest ogrodzony. Czujcie się więc bezpieczni nawet z tymi maluchami, którym jeszcze nie da się wytłumaczyć, że nie wolno. Jest to też bardzo stylowe miejsce, pięknie urządzone, lubiane przez mieszczuchów jako kierunek weekendowych wypadów. Tu będziecie sączyć proseczko na tarasie, podczas gdy bombelki znakomicie zajmą się sobą, chętnie wprowadzane w tajniki Folwarku przez dzieciaki właścicieli.

Rekomendowany wiek bombelków: 0-10

Farma Noe (Kaszuby)

agroturystyki dla dzieci

agroturystyki dla dzieci

Ze względu na stajnię, konie i otwarty dostęp do jeziora rekomenduję Farmę dla nieco starszych dzieci. Na pewno docenią to, że mogą tu wziąć lekcje jazdy konnej, a jeśli mają już wprawę, to z Martą ruszą w teren. Farma jest naprawdę wyjątkowa, położona z grubsza w środku nigdzie, a wszystko tu wygląda jak wycięte z Westwinga. Każda poduszka i każdy świecznik mają sens i do siebie pasują. Wspaniałe, ciepłe, przyjazne miejsce, które jest tak dopieszczone, że wszyscy chcielibyśmy tak mieć w domach.

Rekomendowany wiek bombelków: 5-15

Sirvis (Suwalszczyzna)

agroturystyki dla dzieci

agroturystyki dla dzieci

Tu podobnie jak wyżej – ze względu na otwarty dostęp do jeziora lepiej odnajdą się nieco starsze dzieci. A na pewno ich rodzice. Przecież wszyscy wiemy zawałów dziennie zapewnia matce nauka chodzenia jej pociechy. Ale dla starszych dzieciaków będzie tu raj. Teren jest bezpieczny i ogrodzony, między drzewami wiszą hamaki, jest świetne, piaszczyste zejście do jeziora. Ja testowałam to miejsce z moją dziewięcioletnią wówczas pasierbicą i zagrało bezbłędnie. Z jednej strony swobodnie mogłyśmy poplażować, z drugiej gdy miałam pracę – Młoda zalegała w hamaku z książką, a z trzeciej to świetna baza wypadowa do eksplorowania Suwalszczyzny.

Rekomendowany wiek bombelków: 5-15

Blisko osiemdziesiąt takich niezwykłych miejsc znajdziecie w mojej książce, która nieustająco dostępna jest tutaj. Jeśli chcecie ją mieć względnie szybko, to powinniście się pospieszyć, bo z tego co wiem powoli wyczerpuje się nakład, a na dodruk trzeba będzie trochę poczekać.

Tutaj znajdziecie podobne zestawienie dla pasibrzuszków, czyli kochających dobrze zjeść.

Ściskam Was serdecznie i do zobaczenia gdzieś tam!

Magda

Uważasz, że to przydatny wpis? To fajnie 🙂 Będzie mi miło jeśli go udostępnisz. Dziękuję!

Share on facebook
Share on twitter
Share on print
Share on email

Dodaj komentarz