Najpopularniejszy w Polsce blog z kategorii food&travel

7 dni, 7 śniadań: wszędzie dobrze, ale… Oto Najlepsza Jajecznica Pod Słońcem!

Share on facebook
Share on twitter
Share on print
Share on email

Przez ostatni tydzień zjedliśmy niezliczoną ilość jajek, zakochaliśmy się w Secret Life i dowiedzieliśmy, że tofucznica (jajecznica z tofu) może być pyszna. Gdyby nie kiepskie śniadanie w Kubek w Kubek tego cyklu by nie było, ale nie byłoby też fajnych odkryć i finalnie dzisiejszego Śniadania Mistrzów. Spodobało nam się. Nie pociągniemy kolejnego tygodnia, ale po małej przerwie – czemu nie?

Mamy jeszcze przynajmniej kilka śniadaniowych typów do sprawdzenia i choćby z tego powodu 7 dni, 7 śniadań wróci. Ale mieliśmy też prawo do leniwej niedzieli. Zjedliśmy więc śniadanie w domu, dzięki czemu zyskacie przepis na Najlepszą Jajecznicę Pod Słońcem. Mamy przyjemność gościć jednego z naszych ulubionych szefów kuchni i to jego ręce uczyniły ten cud. Ja piszę, on sufluje, Wy notujecie. I od dziś zjadacie jajecznicę – petardę. A jeśli takie śniadanie podacie swojej wybrance o poranku, to Was ozłoci. Serio.

sniadanie jajecznica1Składniki dla trzech osób:

– 7-8 jajek
– 50 g masła
– solidna garść rukwi wodnej (ale można dowolnie bawić się dodatkami)
– sól, pieprz

sniadanie jajecznicaZakładam, że nie muszę tu nikomu podawać przepisu na jajecznicę. Jest jednak pewien sekret, dzięki któremu uzyskuje się niezwykle kremową konsystencję i to o niego w tym wszystkim chodzi. Mała zmiana, która robi kolosalną różnicę. Otóż jajecznicy nie smażymy na patelni, lecz… przygotowujemy ją w kąpieli wodnej. Tak, jak topi się czekoladę.

Dla porządku: w misce ustawionej na garnku z gotującą się wodą (aby nie mieć pustych przelotów w garnku warto ugotować np. kiełbaski) topimy masło, wbijamy jajka i cały czas mieszamy. My, na patelni obok, podsmażyliśmy lekko rukiew wodną, aby zgubiła nutę goryczy, ale do tej jajecznicy, jak do każdej innej, możecie dorzucić dowolne dodatki – bekon, pomidory, cebulę i co tylko chcecie. Musicie tylko pamiętać, by zawsze bez wyjątku podsmażyć je na patelni i dopiero kiedy jajecznica zaczyna się wyraźnie ścinać, dodać je do miski. Doprawiamy solą i pieprzem. I tyle.

Niby banał, ale sposób przygotowania sprawia, że ciężko oderwać się od talerza. Spróbujcie. Gwarantuję, że od tej pory będziecie robić wyłącznie Najlepszą Jajecznicę Pod Słońcem.

IMG_7918

Smacznego!

Magda

Share on facebook
Share on twitter
Share on print
Share on email

Jedna odpowiedź

Dodaj komentarz