Najpopularniejszy w Polsce blog z kategorii food&travel
CZYTASZ

Sklep rybny Świteź, Warszawa

Sklep rybny Świteź, Warszawa

Sklep z rybami i owocami morza.

ul. Wiktorska 6, Warszawa

Dzisiaj chcę się z Wami podzielić opinią o sklepie rybnym na warszawskim Mokotowie. Ten rodzinny biznes polecił mi jakiś czas temu Mati, za co wielkie dzięki. Prowadzi go duet ojciec z synem, choć teraz to już  bardziej syn – Karol Raduszkiewicz.

IMG_3361

W sklepie możemy kupić świeże ryby takie jak łosoś, tuńczyk, dorada i wiele innych.

zdjęcie (7)

Świeże owoce morza: małże, ośmiornice, krewetki, langustynki, ostrygi, etc.

IMG_3358

Są też ryby mrożone i wędzone. Po dzisiejszych zakupach mam zamiar sprawdzić w najbliższym czasie jak wychodzą te mrożone w panierce.

Przede wszystkim znajdziecie tam urok małego, lokalnego sklepu – jesteście w centrum uwagi sprzedającego, który każdemu poświęca tyle samo atencji. Doradzi, opowie i przekona – zna się na tym. Poza artykułami z mórz i rzek, możemy tam dostać dobrą sól morską (grubo i drobno ziarnistą), włoską mąkę na makaron, suszone pomidory – różne rodzaje, duży wybór oliwy z oliwek, zielone oliwki w zalewie, sok z granatów lub żurawiny. Co istotne, większość z tych produktów posiada certyfikaty, pochodzi z hodowli i upraw ekologicznych i organicznych dlatego też nie jest to tani sklep. Jednak oferowana jest w nim jakość za którą warto zapłacić. Zdecydowanie polecam.

Jacek