Najpopularniejszy w Polsce blog z kategorii food&travel

Oboje lubimy dobre, jakościowe jedzenie i szukamy lokalnych, autentycznych smaków. Bliska jest nam idea celebrowania życia i szacunku dla dobrych produktów. Jesteśmy członkami Slow Food Polska i staramy się propagować wartości, które wiążą się z tym ruchem. Dużo podróżujemy, przynajmniej 7-8 razy w roku wyjeżdżamy zagranicę, czasem częściej. Czas pomiędzy umilamy sobie jeżdżąc po Polsce. Wspólnie mówimy w pięciu językach, nie licząc polskiego. Lubimy ludzi, jesteśmy otwarci i łatwo nawiązujemy kontakty, dzięki czemu mamy sporo przyjaciół w najróżniejszych zakątkach świata. Żeglujemy, chodzimy po górach, lubimy się śmiać, cieszyć życiem i nie wiemy co to nuda.

Chcielibyśmy, aby Krytyka Kulinarna była miejscem, w którym spotykają się ludzie świadomi, wymagający, ceniący podobne wartości i podobne podejście do życia.

Tutaj posłuchasz jak wygląda prowadzenie bloga od środka.

 

Z wykształcenia jestem dziennikarką i kulturoznawcą, z zawodu i zamiłowania marketingowcem, przez kilka lat zajmowałam się też eventami. Pierwszy prywatny blog założyłam w roku 2001 i od tego czasu przez ponad dekadę funkcjonowałam w blogosferze. Krytykę Kulinarną wymyśliłam tam, gdzie wpadam na najlepsze pomysły – przy stole. Jest to moje pierwsze i jedyne blogo-dziecko stworzone z myślą o szerszej publiczności.

Gotuję i lubię się w tym doskonalić, ale jednak więcej smakuję. Jestem kuchenną gadżeciarą, molem książkowym, lubię szybkie samochody i dobrze karmiące restauracje. Nie wyobrażam sobie życia bez zwierząt. Szanuję dobrze spędzony czas: z przyjaciółmi, przy smacznej kolacji i dobrym winie. Kocham podróże, również kulinarne, i jeśli akurat jakiejś nie planuję, czuję się nieswojo.

Magda

/

/

JacekJestem absolwentem studiów podyplomowych z dziedziny zarządzania i od czternastu lat profesjonalnie zajmuję się sprzedażą w obszarze technologii informatycznych i telekomunikacyjnych. Do tego nieźle śpiewam.

Pasjonują mnie klasyczne samochody i trochę nowsze motocykle. Jeździłem już na trzech kontynentach i mam ochotę na kolejne. Podróże stanowią ważną część mojego życia, uważam że nic nie rozwija tak, jak one. Lubię południowe klimaty, od jakiegoś czasu szczególnie interesuję się Bałkanami. Nie boję się garów, moją domeną są mięsiwa. Marzy mi się ogród warzywno-owocowy i szklarnia z prawdziwego zdarzenia. Ten brak rekompensuję sobie hobbystycznym wyszukiwaniem lokalnych producentów, oferujących produkty dobrej jakości.

Jacek

/

/

O Krytyce Kulinarnej

 

W restauracjach jadamy od zawsze i od zawsze szukamy miejsc z dobrym klimatem, które do tego dobrze karmią. Z czasem zmieniło się to w rodzaj hobby. Pewnego słonecznego dnia, siedząc przy kolejnym stoliku w kolejnej restauracji i patrząc z ubolewaniem na to, co wylądowało na naszych talerzach, stwierdziliśmy że czas zacząć dzielić się tymi doświadczeniami – i dobrymi, i złymi. Nazwa przyszła właściwie sama, chyba głównie dlatego, że akurat wtedy trafiliśmy źle. Później, siedząc w zupełnie innym miejscu, tak dla odmiany karmiącym dobrze, na serwetce narysowałam logo. I poszło. To był rok 2012. (M.)

Z czasem jednak zaczęliśmy pragnąć czegoś więcej, bo Krytyka Kulinarna to my, a więc nie tylko restauracje, lecz również tematy okołogastronomiczne i nieustające poszukiwanie jakościowych produktów. Mamy wiele pasji, jedną z nich są podróże, co znajduje odzwierciedlenie na naszym blogu. Piszemy o ciekawych miejscach, smakach wartych spróbowania, polecamy hotele i szukamy miejsc, do których turyści docierają rzadko lub wcale. Zawsze i w każdej sytuacji stawiamy na jakość, a jeśli coś rekomendujemy, to wyłącznie dlatego, że uważamy to za najlepsze.

Jesteśmy dalecy od populizmu, ba!, czasem wyrażamy bardzo niepopularne opinie, ale zasada jest jedna – zawsze są one szczere. Na blogu nie zostawiamy miejsca na konfabulacje, kumoterstwo i kolorowanie rzeczywistości. Piszemy jak jest, co najwyraźniej podoba się naszym czytelnikom, bo ich grono z miesiąca na miesiąc stale się powiększa.

Jest nam miło, że tutaj wpadłeś/aś. Mamy nadzieję, że Ci się spodoba i zostaniesz z nami na dłużej.

M. & J.

P.S. Możesz nas znaleźć także na facebooku, instagramie i twitterze. Jeśli chcesz być z nami na bieżąco, to powinieneś wiedzieć, że na facebooku informujemy o aktualnych wydarzeniach i nowych tekstach, a na instagramie publikujemy zdjęcia, także z podróży, które nie zawsze trafiają na blog, więc warto tam zaglądać.

Do zobaczenia!

/

/

/

/

/