Najpopularniejszy w Polsce blog z kategorii food&travel

NonSolo, Warszawa

http://www.nonsolo.pl/

NonSolo na FB

Specjalnie nie trzeba przedstawiać NonSolo znawcom włoskiej kuchni. Ta otwarta już przeszło 10 lat temu włoska restauracja serwuje przede wszystkim pizzę z opalanego drewnem pieca oraz wyrabiane na miejscu makarony. Kiedyś pracowałem blisko i byłem w miarę częstym klientem na Grójeckiej. Jeszcze wtedy był to mniejszy lokal, bliżej placu Zawiszy. Obecne NonSolo znajduje się w lokalu w którym kiedyś była Prima Vera, z kuchnią ukraińską – w której om nom nom jadłem kiedyś najlepsze pielmieni w Warszawie. Czytając teraz wpisy i opinie na gazecie i gastronautach można odnieść wrażenie, że to miejsce ze średnim jedzeniem, niemiłą obsługą i szefem despotą! Nic bardziej mylnego.

IMG_2966

Walter Busalacchi, obecny właściciel NonSolo i Amodo Mio, zaangażowany jest w oba biznesy restauracyjne od swojego przyjazdu do Polski w 2002 roku. Jest ekscentryczny, jeździ drogimi autami, często stawia je wręcz w wejściu do restauracji, wygląda i zachowuje się jak typowy Włoch. Za to bardzo dba o jedzenie, jest zawsze świeże, aromatyczne, pachnie Włochami. Niektórzy pamiętają jeszcze czasy, kiedy sam skuterem dowoził pizzę na wynos a ostatnio nawet próbuje swoich sił w sportach rajdowych. Teraz już nie dowozi pizzy, bo nie musi – w godzinach 12-15 w ciągu tygodnia często trzeba poczekać na wolny stolik, nie rezerwują miejsc. Do tego stworzył miejsce w którym jest miło, domowo, pali się ogień w piecu i pizza smakuje prawie jak w Rzymie.

Tym razem wybór padł na focaccie, jako starter – ja bym ją bardziej dopiekł i zrobił o połowę cieńszą – ale nie była zła.

IMG_2968

Nastąpiły po niej pizze z rukolą i szynką parmeńską, trzy sery i z borowikami (porcini).

IMG_2974

IMG_2976IMG_2975

Jako uzupełnienie weszły pansotti.

IMG_2971

Taka powinna być pizza zrównoważona w smaku, cienka, składników tyle ile trzeba. Ich dobór to już wyłącznie kwestia gustu.
Pierożki średnie – trochę za twarde ciasto, za to farsz smaczny i delikatny. Nowością jest ciasto do pizzy z razowej mąki, mi smakuje ale jak znam życie – nie cieszy się ogromnym wzięciem. Uzupełnieniem tej neaoplitańskiej uczty może być tiramisu, panna cotta, beza albo świetne espresso podawane z wodą.

IMG_2965Lubię to miejsce, nie jest napuszone i z przyjemnością do niego wracam. A za trzymanie jakości przez tak wiele lat i pracowanie nad tym, żeby było jeszcze smaczniej – 5 świnek.

5 pigs

Jacek


  1. Byłem w non solo co najmniej 20 razy i zawsze było smacznie, czasami nawet smacznie+++. Niestety w święto matki 2017 spotkało mnie duże rozczarowanie, pizza Mamy była przypalona, a polędwica w moim calabrese przypominała rostbef ze starej krowy. Może, jeśli to konieczne,warto podnieść ceny o kilka procent, zapłacić kucharzom i dostawcom ciut więcej a nie rozmieniać dobrej opinii na drobne.