Najpopularniejszy w Polsce blog z kategorii food&travel

farma noe

Farma Noe – magiczne miejsce przyjazne wszystkim istotom. Również tym z instagrama

Share on facebook
Share on twitter
Share on print
Share on email

O jakże tu jest wspaniale! Całe to miejsce to jest jedna wielka magia. Ukryte w Kaszubskich lasach, lecz otwarte i zapraszające. Ciepłe, przytulne i zwyczajnie śliczne. Znajdziecie tu wszystko, czego można potrzebować do stuprocentowego wypoczynku. Oraz to, o czym nawet nie pomyśleliście.

farma noe

farma noe

Ostatnie pięć kilometrów dojeżdża się tu piaszczystą droga przez las. Ale spokojnie – jest równa i piękna. Sama Farma leży nad jeziorem, na pagórkowatym terenie i wierzcie mi – zdjęcia nie oddają nawet ułamka jej urody. Pogoda zaczęła mi sprzyjać dopiero, gdy wyjeżdżałam. Natomiast niezależnie od pogody, gdy wjeżdża się na teren Farmy każdemu bez wyjątku opada szczęka. A później już tak zostaje.

Wszystko kręci się tu wokół koni, bo Marta, córka Grażyny (znów Rzeczpospolita Babska!) gra w polo. Ale też daje lekcje jazdy, więc możecie się z nią umówić. Koni jest osiem i mają taką stajnię, że życzę każdemu konikowi. Łącznie z małym wybiegiem z każdego boksu. Tu w ogóle się szanuje zwierzęta. Jest duża szansa, że przywita Was wielka, puchata Zosia, która jest najmilszym lwem na świecie. Ale są też kury, które znoszą najsmaczniejsze jajka i te właśnie jajka zjecie na śniadanie. No i przecudnej urody ogród warzywny.

farma noe

farma noe

farma noe

No właśnie – jedzenie. Powiedzieć, że jest epickie, to nic nie powiedzieć. Zobaczcie zdjęcie śniadania. A w tym momencie łącznie ze mną gości była zaledwie trójka! Jest to wypas szczerozłoty.

Miejsc noclegowych nie ma wiele – jest mały, uroczy domek z własna kuchnią i tarasem (w nim spałam), do tego jest spory dom, w którym znajdziecie cztery sypialnie, duży salon, jadalnię i kuchnię. Ten fajnie się sprawdzi dla grupy znajomych. Bo generalnie wszyscy są tu mile widziani. Przy dobrej pogodzie dla dzieci to jest raj – potężny otwarty teren, jezioro, zwierzęta, a wszystko tak ładne, że oszaleć można. Spokojnie można się tu zgubić, a miejsca jest dość, aby nikt nikomu nie wchodził w drogę.

farma noe

farma noe

farma noe

farma noe

Dla zwierząt instagramowych to raj podwójny, bo gdzie się człowiek nie obejrzy, to idealny kadr. I rzeczywiście, zadbano tu o każdy detal. Każdy świecznik, stoliczek, poduszka, wszystko jak z instagrama wycięte. Naprawdę, dawno nie byłam w takim miejscu. A w tym wszystkim dwie silne babki, z którymi można przegadać całą noc.

Ja tu wrócę, wiem to. Ale z całą bandą i na dłużej. Wiem, że kolejne rezerwacje przyjmują dopiero od wiosny. Myślę, że warto się zainteresować już teraz, bo cały ubiegły sezon mieli pełno.

farma noe

farma noe

farma noe

farma noe

farma noe

farma noe

farma noe

farma noe

farma noe

farma noe

farma noe

farma noe

farma noe

farma noe

Spędziłam tu zaledwie jedną noc i jedno przedpołudnie, ale “Jeeezu, jak tu pięknie!” powtórzyłam chyba z tysiąc razy!

To i więcej podobnych miejsc znajdziecie w mojej książce “Cudne manowce. Wszystko, co w Polsce najlepsze”. W tej chwili jest w promocyjnej cenie w przedsprzedaży i wszystkie egzemplarze, które kupicie do momentu premiery będą z autografem. Premiera zaplanowana jest na 11 grudnia i od tej chwili książka będzie już w normalnej cenie 49,90 zł. 

Magda

Info

www fb
Luboń 12, 77-130 Luboń

Spodobało Ci się to miejsce? To fajnie, bo jest przecudne! 🙂 Będzie mi miło, jeśli udostępnisz ten wpis. Dziękuję!

Share on facebook
Share on twitter
Share on print
Share on email

Dodaj komentarz